Opera 26 kararlı sürüm yayınlandı..

Adobe Flash Player Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 13 Ağustos 2010 | Adobe Eklenti Flah Player


Adobe Flash Player internette gezinirken flash ile hazırlanmış içeriklerin görüntülenmesine yarayan ufak bir eklenti paketidir. Bu eklenti, tarayıcılarla beraber varsayılan olarak kurulu gelmediğinden bu eklentinin manuel olarak sisteminize kurulması gerekmektedir.


Yeni geliştirilen WebM teknolojisi ile bir süre sonra Flash’ın tahtında çok büyük bir sarsılma olacak olsa da şimdilik -ki bu bir süre daha devam eder- bu şekilde devam etmek durumundayız.

Bilgisayarımda Flash Player Var mı , Güncel mi?

Sisteminizde halihazırda kurulu bir flash player olup olmadığını iki farklı yolla kolayca öğrenebilirsiniz.

Opera adres satırına opera:plugins yazarak açılacak sayfada Shockwave Flash eklentisinin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Bunun yanı sıra yine bu eklentinin olup olmadığını ve aynı zamanda güncel olup olmadığını da  aşağıdaki adrese girerek kolayca öğrenebilirsiniz.

Flah Player’ı Test Et

Eğer  sisteminizde halihazırda yüklü bir Flash Player varsa görüntü aşağıdaki gibi olacaktır.
Eğer herhangi bir eklenti yüklü değilse sayfa aşağıdaki şekilde sizi uyaracak ve eklentiyi yüklemenizi isteyecektir.Ne Yapmalıyım?

Eğer yukarıdaki gibi bir uyarı aldıysanız Flash Player kurmanız gerekmektedir.

Bunun için öncelikle http://get.adobe.com/flashplayer/ adresine gidin ve açılan sayfadaki “Kabul et ve şimdi yükle” düğmesini tıklayın.Tıkladıktan sonra ekrana gelen indirme penceresini onaylayarak indirme işlemini bitirin ve kurulumu gerçekleştirin. Kurulum sonrası yine yukarıdaki gibi opera:plugins adersinden kurulumun doğru yapılıp yapılmadığını görebilirsiniz.

Önemli: Kurulum sırasında Opera’nın kapalı olması gerekmektedir.

buy cheap soma soma for sale where to buy soma order ambien overnight ambien online pharmacy ambien ambien buy order klonopin online mastercard buy klonopin online without prescription buy klonopin us ambien overnight shipping ambien online without prescription legal buy ambien online order ambien no prescription buy ambien online buy ambien online no prescription cheap buy generic tramadol online tramadol online no prescription tramadol online pharmacy buy tramadol cheap no prescription buy tramadol no prescription buy tramadol online no prescription cheap order xanax online overnight buy xanax online no prescription xanax cheap purchase xanax buy xanax online without prescription xanax without prescription buy xanax tablet buy xanax online without prescription buy cheap xanax buy tramadol us tramadol online pharmacy order tramadol online overnight ambien online pharmacy buy ambien without prescription buy ambien online no prescription order valium online without prescription valium online pharmacy cheap valium xanax online pharmacy buy xanax online without prescription buy xanax without rx order tramadol online buy tramadol online no prescription buy tramadol no rx order valium online overnight valium online no prescription generic valium buy tramadol no rx tramadol online pharmacy buy generic tramadol legal buy tramadol online buy tramadol online without prescription purchase tramadol where to buy valium buy valium no prescription cheap valium online buy ambien online ambien online no prescription where to buy ambien online
Vivaldi Türkiye sitesi