Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Alexa & PageRank Eklentisi

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 3 Kasım 2010 | Eklenti Opera 11 PageRankOpera 11’de kullanabilmeniz amacıyla hazırladığımız PageRank eklentisini tanıtmak istiyoruz.Birçok kişinin takip ettiği PageRank ve Alexa değerlerini kolayca görebilmeniz amacıyla bir eklenti hazırladık.

Eklentiyi sizlerinde yakından tanıdığı inBusteR (Mustafa Oğuz) hazırladı. Eklenti şu an için Opera Eklentileri sayfasında yayınlamak için onay aşamasında fakat bizler ilk olarak burada tanıtımını yapmayı uygun gördük.

Eklentiyi kurmanız sonrası ekranınızda belirecek olan düğme üzerinde bir soru işareti “?” olacak ve düğmeye basmanız sonrasında bulunduğunuz sayfanın pagerank değerini gösteren bir sayı (yukarıdaki gibi) belirecek. Şu an için eklenti Opera 11 Alfa sürümdeki bir bug nedeniyle bu şekilde çalışmakta fakat yakın bir zamanda bir pencere açılarak Alexa değerlerini de göstermesi sağlanacak.

Son güncelleme sayesinde artık Alexa değerinide görebileceksiniz. Ön planda PageRank değeri, alt sağ köşede ise Alexa sıralaması (Ranking) değerini bulunuyor. Butona tıklayarak sonuçları ayrı bir pencerede de görüntüleyebilirsiniz. Mevcut sürümdeki bilinen hata ise sekmeler arası geçişte PageRank değerinin güncellenmemesi.

Eklentiyi İndirme Sayfası / Download

(Pls click above link to download PageRank Extension)

Vivaldi Türkiye sitesi
 • Pingback: Tweets that mention Opera Türkiye | Eklenti-PageRank -- Topsy.com()

 • http://hzzammakam.blogspot.com U.F.U.K

  inBuster için üç defa : Pagerank pagerank pagerank… 😀

 • inBusteR

  Şu an bildiğim bir hata daha var ancak Alpha olduğu için mi yoksa hatadan mı kaynaklanıyor çözemedim. Bazen sitelerdeki pagerank değerini göstermiyor.

 • http://www.operaturkiye.net zahek

  Eline sağlık Mustafa.

 • http://hzzammakam.blogspot.com U.F.U.K

  Çok güzel eklentiler sayfasına geçmiş.Ancak bir sorun/eksiklik var sanki,ya da sorun bende : üç beş sekme açtık her sayfanın pagerank ini geçer geçmez göstermiyor illaki tıklamak gerekiyor.Sayfayı ilk açtığınızda hemen gösteriyor ancak sekmeler arası geçişte önceki sayfanın pagerank i kalıyor.Şu anki sayfa için tekrar tıklamak gerekiyor…Teşekkürler

 • inBusteR

  @U.F.U.K
  Tablar arasındaki geçişte kullanulan opera.extensions.tabs.onupdate bölümü çalışmıyor yada bu bölüm farklı bir şekilde çalışıyor. Aynı tab içerisinde değişen sitelerde çalışıyor ancak tablar arası çalışmıyor şimdilik. Bu arada son sürüm: v2.2 , bir kaç güne kadar onaylanır.