Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Facebook Kişi Etiketleme (@) Sorunu Çözüldü

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 29 Ağustos 2010 | Etiket Facebook Kişi etiketleme Mention

Facebook’un arkadaşlarınıza kolayca cevap göndermenizi sağlayan “@” ile etiketleme özelliğini artık Opera ile rahatça kullanabilirsiniz…

Facebook‘ta bir kişiye hızlıca cevap yazmak için kullandığınız “@” etiketi Opera ile tam anlamıyla kullanılamamaktaydı. Fakat geçtiğimiz hafta Opera geliştiricilerinin yaptığı ufak bazı düzenlemelerle artık bu özelliği kolayca kullanabilirsiniz.

Nedir bu “@” etiketleme  özelliği?

Facebook’a giriş yapmanız sonrası ana sayfanızdaki “Haber kaynağı” başlığının altındaki kutucuğa (Ne düşünüyorsunuz yazan kutucuk) , “@” işareti koyup, sizin arkadaş listenizde olan bir kişinin isminin harflerini yazmaya başlarsanız, alt kısımda hemen bit pencere görünecek ve o harf ile başlayankişilerin isimleri listelenecek. Sonrasında bir kişi seçerseniz doğrudan o kişiye yazdığınız ileti ilgili bir mesaj gidecek. bunun diğer bir anlamı da bir nevi Twitleşme olarak yorumlanabilir Twitter’da olduğu gibi.

Çözüm

Opera ile bu özelliği kullanmak için aşağıdaki birkaç basit adımı yapmanız yeterli olacak.

  1. Browser Java Script bağlantısını tıklayın ve karşınıza çıkan değeri (o) 1 olarak değiştirin.
  2. Hemen alt kısımda bulunan “Kaydet” düğmesine tıklayın.
  3. Daha sonrada da (sol üstteki) “O” menü=> Yardım=>Güncelleme için denetle bağlantısını tıklayın.

Not: Opera size son sürüm Opera kullandığınızı söyleyebilir fakat yine de Broser Java Script dosyanız otomatik olarak güncellenmiş olacaktır.

Artık Facebook’un bu özelliği sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Bilgi: Bu özellik şu an için Opera tarafından geçici olarak ortaya konulmuş bir çözümdür. Facebook yönetimi ilgili düzenlemeyi kendi sistemlerine entegre edene kadar bu şekilde Opera’yı sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Opera’yı Kullanın

Opera Tarayıcı’nın gelişmiş birçok özelliği ve tüm modern web standartlarını desteklemesi sayesinde internette sorunsuz olarak dolaşabilir, e-postalarınızı kontrol edebilir, Opera Link ile verilerinizi eşleştirebilir, Opera Unite ile tek bir tıklama ile bilgisayarınızı bir sunucuya çevirebilir, IRC özelliği ile arkadaşlarınızla sohbet edebilir, sınırlı bir bağlantınız var ise; Opera Turbo ile kota aşım sorununu ortadan kaldırabilir ve daha birçok varsayılan özelliği ile en iyi web deneyimini yaşayabilirsiniz.

Vivaldi Türkiye sitesi