Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Hem Oynarım Hem Şifreleri Yedeklerim

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 7 Mart 2011 | 2020 animasyon Dahili sayfalar Opera Opera 11 Parola ŞifreOpera’nın son derlemesi gösteriyor Opera hem daha animasyonlu olacak hem gelecek sürümlerde için şifreleri de  yedekleyecek…


En son derleme olan 2018 ve 2020‘ye baktığınızda bazı yenilikler gözükmekte. Hızlı erişimdeki ön izlemeleri tutarak hareket ettirmeyi denediniz mi. Opera gayet yumuşak ve kıvrak hareketlerle oynuyor :) Bu yeni özellik animasyonlu hızlı erişim…

Diğer bir değişiklik ise daha görsel dahili sayfalar. Opera’nın dahili sayfaları (opera:about, opera:config, vb..) artık arka planlarında yapılan görsel iyileştirmelerle daha güzel. Yine diğer bir ek özellik ise hatalı bir adres araması sonucu karşınıza çıkan hata sayfası size arama sorgusu kullanarak yönlendirme sağlayacak.

Bu özellik şu an sadece İngilizce ve Rusça kurulumlarda çalışıyor.

Bunların yanı sıra ayarlar incelendiğinde (opera:config) yeni bir ayar göze çarpıyor.

opera:config#OperaSync|SyncPasswordManager


Bu ayar ile muhtemelen Opera’nın eşleştirme özelliğine (Opera Link) şifre eşleştirme seçeneği de eklenecek. Diğer bir anlamda şifrelerinizin tutulduğu wand.dat dosyasının yedeklenmesi de sağlanacak. Tabii bu konuda “Acaba güvenli mi, güvensiz mi?” şeklinde sorular oluşacaktır ama şunu söyleyebiliriz ki Opera Software ASA firması bu konuda kullanıcılara tam anlamıyla bir gizlilik sözü veriyor. Tabii bu özelliği kullanmak tamamen size kalmış.

Görünen o ki Opera yine bir şeyler planlıyor :)

.:Opera 11 Alfa 2020’yi indirmek için tıklayın:.

2020 derlemeyi kullacaksanız Parola Yöneticisinin sorunlu olduğunu unutmayın ve yedeklemelerinizi aldığınızdan emin olunuz.

 

Vivaldi Türkiye sitesi
  • traineryum

    Bu yazıyı da güncelleyebilir misini?

    • http://my.opera.com/ZAHEK zahek

      Bu yazı güncellenme niteliği taşımıyor açıkçası. BUrada bahsedilen özellik şu anki son sürümlerde var zaten.