Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

iFrame ile Sayfadan Ayrılmadan Önizleme Yapın

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 26 Ekim 2011 | Arama Arama Motoru Eklenti Ön izleme

Arama motorlarında yaptığınız bir aramanın sonucunu, linke tıklamadan görmek isterseniz tanıtacağımız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Hem birçok servisi de destekliyor.

Kimi zaman yapmış olduğumuz arama sorgusu sayfasından ayrılmaksızın sayfaların içeriklerini görmek isteyebiliyoruz. BU tip bir işlemi Firefox ve Chrome’da yapabilmek için uzun zamandır benzer eklentiler kullanımda. Opera’da aynı amaçla kullanabileceğiniz bir eklenti mevcut artık. iFrame

iFrame eklentisi arama sayfasından ayrılmaksızın, sayfa bağlantı linklerini tam sayfa olarak yeni açılan bir pencerede (iframe’de) izlemenize olanak sağlayan bir eklentidir.

Eklenti birçok popüler arama servisinde (Yahoo, Bing, Google, Mynet, vb.) çalışmaktadır.

Kullanımı

Eklentiyi kurduktan sonra eklenti ayarları sayfasını açın. Bunun için eklenti düğmesine tıklamanız yeterli. Daha sonra karşınıza 3 farklı seçenek çıkacak. Bunların hangisini kullanmak istediğiniz tamamen size bağlı. 

  • Enable :Eklentiyi akifleştirmek için kullanılıyor.
  • Use Ctrl Key:Önizleme penceresini açmak için Ctrl tuşu basıl halde tutulmalı. 
  • Tiny Box :Bu kutunun işaretlenmesi ile izlenmek istenen linkin sağ üst köşesinde bir kutucuk belirir ve tıklanınca önizleme açılır. Eğer işaretlenmezse aram linkinin üzerine gelindiğinde önizleme doğrudan görünür.
Ön izleme penceresini -fareniz ile alt köşelerinden tutarak küçültebilir, büyütebilir ve taşıyabilirsiniz.

.:Eklentiyi indirmek için tıklayın:. 

 

Vivaldi Türkiye sitesi