LastPass ile Şifrelerinizi Yönetin

Yazan: zahek | 25 Kasım 2010 - 12:36 | Özelleştirme

Opera’nın dahili şifre yöneticisini kullanmak istemiyorsanız; size çevrimiçi şifre yöneticisi LastPass’ı nasıl Opera’ile beraber kullanacağınzı anlatıyoruz…

Malumunuz Opera Tarayıcı kendi içerisinde dahili bir parola yöneticisi barındırmaktadır. Fakat kimi kullanıcılar ya bunu kullanışssız ya da güvensiz olduğunu düşündüğünden ötürü (ki çok daha fazla bu yöneticiyi kullanan kişi vardır) çevrim içi bazı sistemleri (LastPass,RoboForm, 1Password, KeePass, Password Safe, MyPasswordSafe, Sxipper, TurboPasswords ve Passpack) kullanmaktadır. Bizim size tanıtacağımız LastPass uzantısı ile şifrelerinizi artık kolayca yönetebilirsiniz. Hem ayrıca diğer servisteki şifrelerinizi kolayca bu sisteme transfer de edebilirsiniz.

LastPass şifre yönetim uzantısına bu sayfa aracılığı ile erişebilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra üst kısımdaki “Install” düğmesine basınca indirme işleminiz başlar ve bittikten sonra size bir uyarı ile yüklemenin tamamlandığı bildirilir.

Yükleme sonrası tarayıcınızın sağ üst kısmında bu eklenti ile ilgili eklenen düğmeye bastığınızda LastPass bilgilerinizi girmenizi isteyen (üstteki gibi) bir sayfa açılır ve sonrasında tüm işlemleri bu pencere aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

Sayfayı yatay/dikey bölün » zahek, 02 Mart 2009

Arama Yapmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı » zahek, 27 Kasım 2010

Opera ile Müzik Dinleyin » zahek, 29 Ocak 2009

Hızlı Erişimi Şeffaflaştırın » zahek, 29 Temmuz 2009

Facebook'u Reklamsız Gezinin » zahek, 18 Mayıs 2010

Bu yazı 298 kere görüntülendi.
Uyarı: OperaTurkiye.Net'teki yazıları kaynak belirttiğiniz takdirde kendi internet sitelerinizde yayınlayabilirsiniz.

Yorumlar

 • zahek #

  03 Aralık 2010, 13:58  (Alıntı)

  zahek

  @frekans7,
  Bahsettiğiniz Opera Link özelliğinin şifre eşitlemesini de destekleyebilmesi sanırım…Bu konu güvenlik nedeniyle bu güne kadar uygulanmadı ve açıkçası bundan sonra da uygulanabileceği yönünde şühelerimiz bulunmakta. Aksi taktirde bunu yapmak oldukça basit ve sadece wand.dat isimli dosyanın senkronize edilmesi ile bu mümkün hale gelecektir. Ama dediğim gibi güvenlik nedenli olarak bu özellik desteklenmemektedir.

 • frekans7 #

  03 Aralık 2010, 13:42  (Alıntı)

  frekans7

  Opera Software dikkatine,
  Opera kullanıcıları “my.opera.com” da yer imlerini online olarak  kaydedip, kayıtlı web sitelerine erişebiliyorlar.
  Benim “Opera Software” a önerim;  ”my.opera.com” daki yer imlerine bir de şifre ekleyebilme özelliğinin getirilmesi olacaktır. Ozaman “LastPass ve RoboForm” gibi programlara ve uzantılara gerek kalmadan direkt herhangibir tarayıcı(firefox, explorer vb.) üzerinden yer imlerindeki web sitelerine  erişilebilir ve şifre otomatik olarak girilebilir.

 • Tweets that mention Opera Türkiye | LastPass ile Şifrelerinizi Yönetin -- Topsy.com

  [...] This post was mentioned on Twitter by feed haberler, Opera Türkiye. Opera Türkiye said: LastPass ile Şifrelerinizi Yönetin http://bit.ly/g5hJPP #opera [...]

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site