Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Lightshot – Ekran Görüntüsünü Kolayca Alın

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 7 Ağustos 2011 | Eklenti ekran görüntüsü opera ekran resmi çek opera ss alma Resim yükleme

Ekranınızın herhangi bir bölümünü tek bir tıklama ile alıp, kolayca paylaşmanıza yarayacak oldukça kullanılı bir eklenti daha. Lightshot…

Lightshot eklentisi şu ana kadar hazırlanan Opera eklentileri arasındaki en kullanışlı olan eklentilerden birisidir. Eklenti yardımı ile ekranınızın herhangi bir bölümünün kolayca görüntüsünü alabilir ve hızlıca internete yükleyerek arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Eklenti tabii ki sadece görüntüyü internete yüklemekle kalmıyor; görüntüyü yazdırmanıza, onu sosyal ağlarda paylaşmanıza, çevrimiçi olarak üzerinde düzenleme yapmanıza ve bilgisayarınıza kaydetmenize de  olanak sağlıyor.

Eklentiyi kullanabilmek için kurulum sonrası ikinci bir programı bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Siz eklentiyi kurduğunuzda ve ilk olarak çalıştırdığınızda otomatik olarak bu sayfaya yönlendirileceksiniz ve buradaki eklentiyi kurmanız istenecek. Bu işlemi elbette manuel olarak da yapabilirsiniz.

Eğer kurulum işlemini bitirdiyseniz; ekranınızın sağ üst kısmındaki eklenti simgesini tıklayın. Tıklama sonrasında ekranınızın hafifçe karardığını göreceksiniz. Sonrasında fareniz ile ekranın istediğini bir bölümünü (sol tuşa basılı halde) seçiniz. Seçiminiz sonrasında resim altında bazı düğmeler belirecek. Bu düğmeleri kullanarak istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz…

.: Lightshot eklentisini indirmek için tıklayın :. .

Vivaldi Türkiye sitesi
 • http://www.mustafakaras.com karasdesign

  program sadece windows isletim sistemini destekliyor. mac os da kullanamiyoruz.. cok sacma…

  • http://my.opera.com/ZAHEK zahek

   Evet maalesef öyle. Eğer geliştiriciye mesaj atarsanız belki yardımcı olabilir.

 • traineryum

  Ya hem de gereksiz bende windows un ekran alıntısı aracı ile zaten bunları yapabiliyoruz. Web sayfasını aşağı indiirip tüm sayfanın görüntüsünü alamadıktan sonra.