Bizimle İrtibata Geçin

Kapat

Yeni iletişim/destek sistemimiz hazır...

My Opera Tamamen Yenileniyor

Yazan: zahek | 22 Temmuz 2010 | Dizayn my opera 357

My Opera Topluluğu bu yaz sonuna doğru tamamen yenileniyor. Bu değişimi görmek ve katılmak istemez misiniz…

My Opera Topluluğu son birkaç haftadır ufak tefek bazı güncellemeler yapmaktaydı. Bunların sonuncusu ise forum sayfalarının ön yüzünün güncellenmesi idi. Son zamanlarda değişime yönelik bazı çalışmalar yapıldığı kulağımıza ulaşıyordu ve sonunda yenilenmeye ilişkin ön izlemeler bugün yayınlandı. İsterseniz beraber inceleyelim.


Yeni Bir Dizayn

İlk fark edeciniz şey tabii ki arayüzdeki değişiklik olacak. Yeni My Opera dizaynı Opera ana sayfasının renklerine yakın olarak dizayn edilecek görünüyor. Üst kısımda siyah ve kenarları kırmızı bir araç çubuğu ve daha yumuşak bir sayfa görüntüsü olacak.
Daha Güvenli Bir Giriş Ekranı

Giriş ve kayıt ekranı daha güvenli bir hal alarak https uzantılı bir bağlantıya taşınıyor. Bunu takiben yakın gelecekte birkaç farklı şey daha yapılacağı da bildiriliyor bu konuda.
Navigasyon

Ana sayfadaki üst bölüm daha basit bir hal alarak 3 sekmeden oluşacak.

İsminiz : Burada sizin adınız yazacak ve size ait tüm içerikler (arkadaşlarınız, profiliniz, resimler,vs..) bu sekme altında olacak.

Explore: Topluluğa ait tüm içerikler (haberler, bloglar, vs..) bu sekme altında olacak.

Opera: Opera’ya ait bağlantılar ise bu sekme altında olacak.


Ana Sayfa

Yeni ana sayfa çok daha bait bir hale getirilerek yaeniden tasarlandı. Yine yan araç çubuğunda resminizi, bağlantılarınızı görebileceksiniz.
Bu alandaki en büyük yeniliklerden birisi ise üst kısımdaki durum alanı çok daha hızlı blog girdisi oluşturabilmek amacıyla hızlı bir blog editörü haline getirildi.

Editör oldukça basit ve kullanışlı ve eğer tüm düğmeleri görmek istiyorsanız da sağ üstteki düğmeye basmanız yeterli olacak.


Daha Güzel Bir Mobil Görünüm

Şu anki My Opera sayfası iki farklı stil dosyasından oluşmaktadır. Bunun birisi mobil görünüm diğeri ise nrmal tarayıcılar içindi. Fakat artık buna gerek kalmaksızın tek bir stil dosysı kullanılarak, tarayıcıya göre otomatik olarak seçilebilecek bir stil dosyası kullanılacaktır.

Örneğin yan taraftaki ekrana bakarsanız, menülerin alt alta dizildiğini göreceksiniz. Eğer ufak bir ekranla  bu sayfayı görüntülüyorsanız sayfa bu şekilde görünecek ve aşağı doğru açılır menüler devreye girecektir.

Fotoğraflar

Fotoğraflarla ilgili birkaç değişiklik bulunuyor. Bunların ilki, yeni dizaynda fotoğraflar bir değil iki sütun şeklinde gösterilecek ve albüm tanımları yer alacak.

Diğer bir fonksiyon ise sen son resim yorumlarınızı yan tarafta görebileceksiniz.

Yeni fotoğraf yükleme aracı ise tamamen yenilendi ve çok daha kolay kullanılabilir bir hale getirildi.


Yukarıdakilerin yanı sıra My Opera an sayfalrında da bazı ufak tefek değişiklikler daha yapılacak. Tüm bunlara ek olarak yeni My Opera sayfaları en son web standartlarına göre dizayn edilecek. Örneğin menüler tamamen CSS3 desteği ile oluşturulmaktadır ve farklılıkları siz de göreceksiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın

Tüm bu değişikler için çok fazla beklemeye gerek kalmayacak gibi görünüyor. 2010 yazının bitimini müteakip yeni ara yüz hizmete sunulacak.

Eğer siz de halen 5.000.000 My Opera üyesinden biri değilseniz, daha fazla beklemeden bu topluluğa katılmanızı öneriyoruz.


 • http://hzzammakam.blogspot.com U.F.U.K

  Göründüğü kadarıyla arayüz gerçekten güzel olmuşa benziyor.Özellikle hoşuma giden ise HTTPS ye geçilecek olması.Ayrıca keşke blog düzenlemeleri de daha kolay hale getirilebilse.Blog arayüzleri,eklemeler vs.

 • http://www.operaturkiye.net zahek

  Bu yeni arayüz ile çok daha fazla kullanıcı çekeceği malum. Görsel anlamda çok hoş. Blog özelleştirmeleri biraz zor görünüyor ama muhtemelen daha da kolaylaştırılacaktır.

 • http://my.opera.com/greench greench

  Ve bir ekleme de ben yapayım. Yeni My Opera eskiye göre daha fazla Türkçe olacak :-)

 • http://metude.blogspot.com/ metude

  Bunlar sadece planda olanlar… O zamana daha çok şey eklenebilir…

 • http://www.operaturkiye.net/neden-my-opera-kullanmalisiniz Opera Türkiye | Neden My Opera Kullanmalısınız..

  [...] Opera çok yakın bir zamanda yepyeni bir çehre ile karşınızda olacak. Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:Opera Turbo ile Yasaklı Sitelere [...]

 • http://www.forumdas.net/opera/neden-myopera-66775/#post245023 Neden MYOPERA ?

  [...] [...]

 • http://www.operaturkiye.net/yeni-my-opera-beta-sizce-nasil Opera Türkiye | Yeni My Opera Beta Sizce Nasıl

  [...] süre önce sizlere “My Opera Tamamen Yenileniyor” başlıklı yazımızda duyurduğumuz yeni My Opera arayüzüne ilişkin gelişmelerde son [...]

 • http://greateast.wordpress.com/2010/10/27/yeni-myopera-gorucuye-ciktitest-edin/ Yeni MyOpera Görücüye Çıktı:Test Edin « U.F.U.K

  [...] ortalama 3 ay önce operaturkiye.net sitesinde MyOpera Topluluğunun sitesinin yeni bir arayüze kavuşacağını öğrenmiştik.Bu [...]

 • http://www.operaturkiye.net/my-opera-yenilendi Opera Türkiye | My Opera Yenilendi

  [...] My Opera bu sabahki yapılan güncelleme sonrası tam anlamıyla yenilendi. Sizlere daha evvel duyurduğumuz ve bir süre önce beta aşamasındaki yeni tasarımı kullanıcıları beğenisine sunan Opera, bu [...]

blog comments powered by Disqus