Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Neden My Opera Kullanmalısınız

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 21 Eylül 2010 | my opera Neden SSS ToplulukArtık kendinizi ifade etmenin ve bir şeyler paylaşmanın en kolay yolu bir blog sayfası yayınlamak…Bunu sağlayan birçok servis olmasına karşın neden My Opera kullanmanız gerektiğini merak etmiyor musunuz?


Malum çağımız internet çağı ve insanlar bir şeyleri sürekli paylaşma ihtiyacı hissediyorlar. Tüketim açıkçası üretimden çok daha fazla. Bu her alanda olduğu gibi bilgide de böyle. Her birimizin HTML,PHP yahut benzer bir kodlama dili bilmediğini düşünürsek insanların bir bilgiyi paylaşmak için kendilerine ait bir web sayfası açmak yerine halihazırda kurulu olan bir sistemi tercih etmelerini daha kolay anlayabiliriz.

My Opera ise bu iş için tam manasıyla biçilmiş bir kaftan. My Opera’ya tamamiyle ücretsiz bir şekilde üye olarak yazılarınızı, resimlerini ve çok daha fazlasını kolayca paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak aldığınız kullanıcı adı ile Opera Link’i , Opera Unite‘i ve diğer My Opera servislerini kolayca kullanabilirsiniz.

Şimdi sizle beraber neden My Opera kullanmamız gerektiğine dair birkaç özellik inceleyelim…

Reklam Yok

Birçok blog sistemlerine nazaran My Opera tamamen reklamsız bir içerik sunmaktadır. Her şey sizin kontrolünüzde…


Kısa ve Esnek Bağlantılar

Paylaştığınız içeriklere ilişkin bağlantılar http://my.opera/kullanıcı adı şeklinde oldukça kolay ve esnek bir paylaşım imkanı sağlar.


2 GB Ücretsiz Alan

İstediğiniz kadar paylaşın…2 GB alanı ister yazı yazarak, ister resim paylaşarak isterseniz de bir web deposu olarak kullanabilirsiniz.


Fotoğraf Albümleri

Paylaşmak istediğiniz fotoğrafları kolayca yükleyerek albümler oluşturabilirsiniz, ziyaretçilerinizle paylaşabilir ve yorumlamalarına izin verebilirsiniz.

MMS Bloglama

İstediğiniz bir içeriği yahut resmi, telefonunuzun MMS özelliğini kullanarak kolayca bloğunuzda yayınlayabilirsiniz. Bunun için yine size ücretsiz tahsis edilen adresi kullanabilirsiniz.

Mobil Optimizasyon

My Opera web sayfaları mobil bir telefonla yahut benzer bir araçla en iyi görünümü elde etmesi amacıyla optimize edilmiştir. Performansını görmek için denemelisiniz.

Geniş Bir Sosyal Topluluk

My Opera Topluluğu oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir. Dünyanın birçok yerinden birçok yeni insanla tanışarak yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.


Arama Motorları Optimizasyonu

My Opera blog sayfaları, arama motorlarında kolayca bulunabilmesi amacıyla optimize edilmiştir. Blog yazınızda vermiş olduğunuz başlık aynı zamanda sayfa adresinde de yer almaktadır. Buna ek olarak fotoğraflarınıza da istediğiniz açıklamaları girebilirsiniz.


Tüm bu özelliklere ek olarak kendinize ait forumlar oluşturabilir, gruplar kurabilir, istediğiniz gibi dizayn edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Daha fazla beklemeden bu dünyanın kapılarını aralayın…

My Opera çok yakın bir zamanda yepyeni bir çehre ile karşınızda olacak.

Vivaldi Türkiye sitesi
 • Pingback: Tweets that mention Opera Türkiye | Neden My Opera Kullanmalısınız.. -- Topsy.com()

 • Pingback: Opera Türkiye | My Opera 16 Dilde Yayın Yapıyor()

 • http://okanakinci.wordpress.com Okan

  Her şey güzel de blog hizmetinde iki yana yaslama özelliği bulamadım, bu benim için olmazsa olmaz bir özellik. Yok mu bunun bir yolu?

  • http://crystenger.blogspot.com crystenger

   Üst taraftaki düğmelerde olmayabilir ama My Opera bir çok html etiketine destek veriyor. Örneğin iki yana yaslamak için aşağıdakini deneyebeilirsiniz.
   <p style="text-align: justify;">Masanın çünkü dışarı çıktılar gülüyorum anlamsız orta camisi sinema balıkhaneye sandalye lakin gitti cezbelendi. Teldeki kapının kulu un değirmeni ve filmini mi un değirmeni ve karşıdakine beğendim gazete balıkhaneye kalemi gidecekmiş gül. Sinema sıradanlıktan dergi cesurca yaptı sıla otobüs adanaya domates dışarı çıktılar orta camisi. Gülüyorum layıkıyla sokaklarda patlıcan göze çarpan teldeki gülüyorum sandalye bilgiyasayarı un değirmeni sandalye un değirmeni cezbelendi. Hesap makinesi mıknatıslı okuma sayfası değerli olduğu için gül de göze çarpan. Cesurca yaptı bahar ona doğru balıkhaneye ve.

   Telefonu yazın un değirmeni sıradanlıktan karşıdakine ona doğru biber lakin gülüyorum ekşili çorba dergi sevindi. Sinema gazete sıla gülüyorum de. Sokaklarda gazete göze çarpan cezbelendi sokaklarda ışık dağılımı koştum gördüm layıkıyla. Balıkhaneye anlamsız dışarı çıktılar tv bilgisayarı ama sevindi de değerli olduğu için telefonu cezbelendi çakıl batarya kutusu. Şafak türemiş sıfat sarmal açılmadan dolayı karşıdakine gül kalemi filmini mi ekşili çorba karşıdakine eve doğru. Koştum de türemiş sıfat sevindi un değirmeni gitti sıla ötekinden dolayı gazete.

   Tv sıradanlıktan layıkıyla yapacakmış adanaya. Türemiş sıfat orta camisi gidecekmiş dergi gülüyorum un değirmeni bundan dolayı şafak gül un değirmeni koşuyorlar yapacakmış. Beğendim ötekinden dolayı bilgisayarı koyun bilgiyasayarı koyun lambadaki orta camisi batarya kutusu şafak koyun anlamsız. Sıradanlıktan mutlu oldular adresini beğendim bilgiyasayarı adresini uzattı balıkhaneye sinema lambadaki. Lakin ekşili çorba gülüyorum ışık dağılımı ama. Nedirnedemek Türkçe Lorem İpsum.</p>

  • http://my.opera.com/ZAHEK zahek

   Elbette var bir yolu. Sadece görsel anlamda bir buton eklenmemiş editöre (muhtemelen gerek görülmemiştir). En basiti yine herhangi bir butona basarak HTML etiketini manuel olarak kolayca aşağıdaki gibi değiştirebilirsiniz.
   [ALIGN=justify][/ALIGN]

 • http://okanakinci.wordpress.com Okan

  Çok teşekkür ederim.