Opera 26 kararlı sürüm yayınlandı..

Neden Özel/Gizli Sekme Kullanılır?

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 6 Eylül 2010 | Favbrowser Gizli sekme Özel sekme

Modern tarayıcıların dikkat çekici bir özelliği olan gizli/özel sekme neden kullanılır merak ettiniz mi…

Konuyla ilgili fazla söze gerek yok…Herkesin tabii ki bir nedeni vardır ama aşağıdaki karikatür bu özelliğin genel olarak ne amaçla kullanıldığını ortaya koyuyor herhalde :)

Kısaca konuşma şöyle geçiyor; kız “hey, bilgisayarını kullanıp Reddit’e girebilir miyim ?” diyor ve erkek de ” elbette, girebilir…(sin)” demeye kalmadan aklına gelenler aşağıdaki gibi :)

Kaynak

buy cheap soma soma for sale where to buy soma order ambien overnight ambien online pharmacy ambien ambien buy order klonopin online mastercard buy klonopin online without prescription buy klonopin us ambien overnight shipping ambien online without prescription legal buy ambien online order ambien no prescription buy ambien online buy ambien online no prescription cheap buy generic tramadol online tramadol online no prescription tramadol online pharmacy buy tramadol cheap no prescription buy tramadol no prescription buy tramadol online no prescription cheap order xanax online overnight buy xanax online no prescription xanax cheap purchase xanax buy xanax online without prescription xanax without prescription buy xanax tablet buy xanax online without prescription buy cheap xanax buy tramadol us tramadol online pharmacy order tramadol online overnight ambien online pharmacy buy ambien without prescription buy ambien online no prescription order valium online without prescription valium online pharmacy cheap valium xanax online pharmacy buy xanax online without prescription buy xanax without rx order tramadol online buy tramadol online no prescription buy tramadol no rx order valium online overnight valium online no prescription generic valium buy tramadol no rx tramadol online pharmacy buy generic tramadol legal buy tramadol online buy tramadol online without prescription purchase tramadol where to buy valium buy valium no prescription cheap valium online buy ambien online ambien online no prescription where to buy ambien online
 • Pingback: Tweets that mention Opera Türkiye | Neden Özel/Gizli Sekme Kullanılır? -- Topsy.com()

 • http://hzzammakam.blogspot.com U.F.U.K

  Yorum yapacaktım ama resimler bir türlü açılmadı :(Bir süredir böyle bir sorun var…10.61 kullanıyorum…Özellikle siteye girdiğimde anasayfada resimler ve görseller yüklenmiyor…
  http://img5.imageshack.us/img5/4653/siteri.png
   

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Sayfa tam yüklenmemiş duruyor. Sayfayı yenilediğinizde de sorun devam ediyor mu?

 • http://hzzammakam.blogspot.com U.F.U.K

  F5 le de normal düğme ile de yenisem sorun aynı.Tam yüklenmiyor…Adres çubuğundaki yüklenen öğeler göstergesi tam yükleniyor yani yüklenen öğeleri gösteriyor ve bitince kayboluyor ama resimler yok.Hatta şimdi yeni farkettim yorum yazma kısmının üstündeki ekleme düğmeleri de görünmüyor….

 • Barış

  Peki wifi ile birkaç bilgisayar ortak internet kullanıyor isek bu özellik girdiğimiz sitelerin diğer bilgisayarlardan herhangi bir şekilde görülmesini de engeller mi? Yani sadece bilgisayrda mı iz bırakmıyor yoksa tüm ağı mı etkiliyor?

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Gezindiğiniz siteler sadece sizin bilgisayarınızda tutulmaktadır. Ağ üzerindeki diğer bilgisayarların bunlara ulaşması mümkün değildir.

   Fakat sonuçta tek bir modem üzerinden çıkış yapıldığından, ağ yöneticisi konumunda olan kişi ya da ağ izleyici bir program var ise elbette görecektir.

   • Ali

    Cevap olarak yazığınız iki paragraf bir birinin tam zıttı gibi geldi bana kısaca Evet.Hayır gibi olmuş hangisini dikkate almam lağzım. Bir de ikince paragrafta ağ yöneticisi konumundaki kişi elbette görür yazmışsınız yani bir program kullanmadan bu kişinin bu bilgilere özel sekmede dahi bu kadar kolay erişim hakkı var öyle mi? Hem bir ağ yöneticisi mutlaka olmak zorunda mı tüm bilgisayarlar aynı evden giriyor sonuçta modem hepsine aynı uzaklıkta :D

    • http://my.opera.com/greench greench

     Sizin sorduğunuz şey özel sekmelerden ziyade iki bilgisayar arasındaki iletişimin izlenip izlenememesi üzerine. Özel sekmeler, o an kullanmakta olduğunuz bilgisayar üzerinde girdiğiniz sitelere dair iz bırakmaz. Fakat üçüncü birisi, sunucudan gelen veriyi daha bilgisayarınıza gelmeden okuyabilir. Bu bilgisayarınızın ve dolayısıyla web tarayıcının müdahale edemediği bir yerdir. Eğer şifreli bir bağlantı kurmuşsanız, üçüncü kişi veriyi ele geçirse bile içinde ne olduğunu okuyamayacaktır. Bu taraf ağ güvenliğini ilgilendiriyor.