Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Opera 12.17 Güvenlik Güncellemesi

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 24 Nisan 2014 | güncelleşirme. güvemlik opera 12.17

opera12_logo_100Opera 12 serisi ile ilgili oldukça uzun zamandır bir yazı yayınlamıyorduk. Açıkçası bu serinin geliştirilmesi yaklaşık bir yıl evvel durudurulmuştu bildiğiniz gibi. Fakat son günlerde ortaya çıkan bir güvenlik sorunu (Heartbleed) nedeniyle bu serinin Windows sürümünde ufak bir sorun oluştuğu gözlemlenerek buna yönelik bir güvenlik  güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleştirme Windows sürüm için otomatik olarak yapılacak fakat diğer sürümlerde bir sorun oluşmadığı bu onlarda bir güncelleme olmayacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgilendirmeyi burada bulabilirsiniz ayrıca.

 

Vivaldi Türkiye sitesi
  • http://my.opera.com/greench greench

    Tek başında hearthbleed ile ilgili değil de daha çok windows’taki bir hatadan dolayı güvenlik güncellemesine gerek görmüşler. Üç ayrı noktadaki sorunu birleştirince bir güvenlik açığı çıkmış.

  • ziyaretçi

    Çoğu arkadaşlar yeni operaya tepki gösteriyorlar.Doğrudur eksiklikleri var.Haklılar da…ama bir de şöyle düşünün ; mesela insanlar daha düne kadar ağır,hantal explorer kullandı.Sürekli çöken Mozilla Firefox kullandı.Şu an beta sürümünde olan ve herhangi bir web sayfasını açtığınızda süreki zoomlamak zorunda kaldığınız bir safari var ve insanlar hala bu browseri kullanıyorlar.Eksikleri olmasına rağmen çok şükür ki yeni operada bunların hiçbiri yok.