Opera Computex 2010 Fuarında

Yazan: zahek | 25 Mayıs 2010 - 08:48 | Haberler


Opera Software firması Computex fuarında yeni teknolojilerini son kullanıcı ve ticari müşterilerine tanıtmayı hedefliyor.1-5 Haziran 2010 tarihinde Taipei/Tayvan’da düzenlenecek olan Computex fuarında, kullanıcılar ve operatörler; bu yıl özellikle kullanımlarının fazlaca artması beklenen elektronik kitap okuyucularına (e-readers) ve  tabletlere (tablets) yönelik Opera’nın çözüm önerilerini bulabilecekler.

Endüstri analistleri, 2010 yılının mobil uygulamalar alanında çok hızlı bir gelişme sahne olacağını ve  özellikle tablet ve e-reader alanında birçok yeni ürünün piyasaya sürülerek, mobil pazarın rekabet gücünün artacağını düşünmekteler. Üretici firmalar ise ürünlerini haliyle birçok farklı araç üzerinde aynı kolaylık ve kullanılabilirlik anlamında paylaşmak istemekteler. İşte bu anlamda internet tarayıcıları yine bu araçlar ile internete ulaşım konusunda anahtar konumunda bulunmaktadırlar.

“Opera Tarayıcı motorunun birçok karşı platform da çalışabilme desteği sayesinde, e-reader ve tabletler için rekabet edebilir çözümler sunuyor.” diyor Rolf Asssev, Opera Software Strateji Şefi.


Bu yeni uygulamalara ilişkin çözümler Opera Devices SDK kullanılarak geliştirildi.

Fuarda katılımcılar; kablosuz internet bağlantılı Orange Tabbee 7-inç tablet ve Intel CE3100 chipsetli bit televizyon üzerinde Opera Bileşenlerini , Nintendo DSi XL üzerinde Opera araçlarını, HTC HD2, Samsung Instinct HD, Google Nexus One benzeri akıllı telefonlar üzerinde Opera Mobile’ı  ve çok daha fazlasını görebilecekler.

Bizler de fuar sonrası sızan bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

Artık Turbo! Opera Mobile'da da Olacak » metude, 29 Mart 2009

Opera Portal Yenilendi » zahek, 11 Kasım 2010

Opera Logosu Yenilendi » zahek, 25 Ağustos 2009

2009'un En İyi Bileşenleri ve Unite Araçları » zahek, 05 Ocak 2010

Presto 2.3 ile Gelecekler » greench, 09 Kasım 2009

Bu yazı 147 kere görüntülendi.
Uyarı: OperaTurkiye.Net'teki yazıları kaynak belirttiğiniz takdirde kendi internet sitelerinizde yayınlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site