Bu yazı güncelliğini yitirmiş olabilir. Güncellenmesini istiyorsanız lütfen yorum bırakınız.

Opera Turbo 3 Milyon’u Aştı!

Yazan: metude | 29 Ekim 2009 - 09:00 | Haberler, Opera

opera

Opera Software’in yaptığı açıklamaya göre; Opera Turbo, Ekim ayı başından bu yana Opera Turbo 3 milyonu aşkın kullanıcı tarafından çalıştırıldı…Bu 3 milyonu aşan kullanıcı neredeyse 668 milyonu aşkın sıkıştırılmış internet sayfası izledi.

Bilindiği gibi yavaş bağlantılar toplumun her kesimini etkilemekte. Sınırlı bir bağlantınız olabilir evinizde ya da sınırlı bir bağlantı ile bağlanıyor olabilirsiniz bir hava alanında. Kimse bağlantısı sınırlı ya da yavaş dahi olsa yavaş hareket etmek istemez internette. Kaldı ki bir de bağlantı için bir ücret ödüyor iseniz, işte tam bu noktada Opera Turbo sizin yardımınıza koşarak sıkıştırma teknolojisi yardımı ile paranızı bir manada cebinizde bırakıyor.

Bu sayılar ne anlama geliyor?

“Sayılar bize, Opera Turbo’nın kritik yerlerdeki bant genişliği sorunlarını çözdüğünü söylüyor. İnsanlar ya yavaş, kalabalık bir ağda erişim sağlamaya çalışarak zaman kaybediyor ya da bu erişim için para ödemek zorunda kalıyorlar. Bu bir iş adamından, sıradan bir internet kafe kullanıcısına kadar herkesi etkileyen bir sorun. Bu anlamda Opera Turbo herkesçe yararlı bulundu.” dedi Opera’nın CEO’su, Jon von Tetzchner.

Opera Turbo Nedir?

Opera Turbo, Opera 10 ve Opera Mobile‘da kullanılan bir genel sıkıştırma teknolojisidir. Opera Turbo web sitelerinin boyutlarını %80 oranında azaltır, bu inanılmaz azaltma sayesinde düşük bağlantı hızlarında daha hızlı bir gezinti olanağı sunar ve tabi megabaytlar sayesinde kotanız geç dolar, daha az para ödersiniz. Opera Turbo’yu çalıştırmak için Opera 10′un sol altındaki Opera Turbo simgesine tıklamanız yeterli. Sonrasında ise arkanız yaslanın ve hızlı gezintinin tadını çıkarın.

Opera Turbo hakkında bilgi edinmek için tıklayın.

Opera Turbo’lu Opera 10 ‘u indirin.

Kaynaklar: 1 2

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

My Opera 4 Milyon Kişi » zahek, 24 Şubat 2010

Opera 10.50 Tanıtım Videosu (Türkçe Altyazılı) » zahek, 08 Mart 2010

Opera Mini ile Yılda 8 Milyar Dolar Cepte » zahek, 28 Ekim 2009

Opera Mini 5 ve Mobile 10 Final Hazır » zahek, 16 Mart 2010

Fotoğraflarınızı Etiketlendirin! » metude, 23 Ekim 2009

Bu yazı 374 kere görüntülendi.
Uyarı: OperaTurkiye.Net'teki yazıları kaynak belirttiğiniz takdirde kendi internet sitelerinizde yayınlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site