Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Opera Turbo ile Yasaklı Sitelere Erişin

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 6 Mayıs 2010 | Erişim turbo Yasaklı Siteler


Opera’nın yeni sıkıştırma teknolojisi Turbo aynı zamanda yasaklı sitelere erişim için alternatif bir yol olarak da kullanılabilir…Bildiğiniz gibi Opera Tarayıcı, 2009 yılı başlarında bizleri yeni bir teknoloji olan Turbo ile tanıştırdı. Bu yeni teknoloji ile artık herhangi bir internet sayfasına çok daha az veri tüketimi ile ve aynı zamanda çok daha az maliyetli olarak girilebilmektedir. Öncelikle Opera Turbo ile ilgili tüm detayları öğrenmek için ilgili yazımızı inceleyiniz.

Opera Turbo’nun diğer özelliği ise; internet sayfalarına Opera sunucularını kullanarak eriştiği için Opera Tarayıcı ile Türkiye’de yasaklanan birçok sayfaya erişimin sağlanabilmesidir. Eğer sıkı bir Opera takipçisi iseniz bu özelliği muhtemelen biliyorsunuzdur fakat eğer değilseniz muhtemelen bunu öğreneli daha birkaç gün olmuştur.

Son birkaç gündür  yapılan haberlere bakıldığında, Opera Tarayıcı’nın yasaklı sitelere erişim için bir alternatif yönteme olarak lanse edildiği görülmektedir.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2010/05/100503_cyberrights.shtml

http://privacy.cyber-rights.org.tr/

Yasaklanan sitelere erişim konusunda kullanıcılar birçok  farklı yöntem kullansa da Opera ile herhangi bir ek ayar yahut düzenleme yapmaksızın bunu sağlayabilirler. Birçok sitede işe yaramasına rağmen YouTube konusunda bu yöntemin işe yaramadığı normal masaüstü tarayıcı versiyonunda görülmüştür. Fakat Mini ve Mobile ile Turbo modda YouTube dahil tüm sitelere erişim mümkün olabilmektedir.

Her ne kadar  Turbo’nun asıl işlevi bu olmasa da,  bu amaçla dahi kullanımının artması ve insanların Opera ile çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde internete erişmeleri bizleri de memnun etmektedir.

En kısa zamanda siz de Opera’yı deneyin.

Vivaldi Türkiye sitesi
 • http://www.sesliningulu.com mersinli

  güzel olmuş bilgiler fakat yeterlimi bilmiyorum kullanamadım

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Takıldığınız nokta nedir?

   • 444

    bende sadece browser diye bir opera tarayıcı var.
    Kim optimize etmiş bilmiyorum.
    Girmediği site yok.
    Ama sitedeki versiyon hepsine girmiyor.

 • http://my.opera.com/sanalmakina/blog/ sanalmakina

  keşke tube’de çalışsaydı :(

 • Ahmet Ertugrul

  Bunu bilmiyordum. Güzel bir özellikmiş.

 • panteroloji

  aynı sorun bende de oldu etkineştirdim ama hala sitelere giremiyorum ben mi yapamıyorum yoksa nasıl etkinleştirilir anlatırmısınız

 • deniz

  bence çok iyi oldu buna katkı olarak düşünürsek az veri alıyorsa opera mini ile daha az kontur gidiyo olmalı deyil mi arkadaşlar hem daha çok kullanıcıya ulaşacağız hemde milyonlarca kullanıcıyı memnun edeceğiz