Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Opera Türkiye Tema Yarışması

Yazan: Samet Ayan | 16 Mayıs 2012 | Hediye Ödüllü yarışma Opera Opera 12 Özelleştirme tema

 

Opera 12.00 Wahoo ile gelecek yeniliklerin içinde şüphesiz en dikkat çekici olanlarından birisi, Opera’nın yeni hafif tema sistemi (Lightweight). Bu yeni tema sistemi ile tarayıcınızı işletim sistemi ile adeta tümleşik hale getirebiliyorsunuz. Yeni tema sistemi ile ilgili genel bilgileri buradaki yazımızda bulabilirsiniz. Peki ama neden bunlardan bahsediyoruz?

Yine hem sizi eğlendirecek hem de Opera’nızın görünümünü kafanıza göre özelleştirmenizi sağlayabilecek, ufak ama bir o kadar da zevkli bir yarışmamız var. Yapmanız gereken kendinize ait bir ya da birden fazla tema hazırlayarak Opera tema kataloğuna ya da bizlere göndermek. Lafı çok fazla uzatmadan detaylara geçelim…

 

Tema Hazırlama 

Tema hazırlama daha önceden olduğu kadar karmaşık ve zor değil. Bu konuyla ilgili daha evvel Dev.Opera‘da yazılan bir  rehber yazı bulunuyor. Yazıyı sizler için Türkçe’ye çevirdik (bunun için Çağlar Yeşilyurt‘a ayrıca teşekkürler). Yazıda belirtilenleri yaparak kolayca kendinize özel bir tema hazırlayabilirsiniz. Örnek olarak hazırlanmış temalara bakabilirsiniz. 

Son bir hatırlatma daha; temalar .zip uzantılı sıkıştırılmış paketler halinde hazırlanmaktadır.

 

Kataloğa Tema Yükleme

 

Temalarınızı  tema kataloğuna yüklemek için bir My Opera üyeliği açmanız gerekmektedir. Daha sonra kataloğa giriş yapıp temanızı sağ üstteki Geliştirici/Uzantı-tema yükleme menüsünü tıklayarak kolayca yükleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için rehberimizi inceleyiebilirsiniz.

 

Kurallar

  • Bir kişi, birden fazla tema ile yarışmaya katılabilir. Bir sınırlamamız yoktur.
  • Yarışma süresi boyunca https://addons.opera.com/themes adresine yüklediğiniz temaları bu yazıya yorum olarak bildirmelisiniz. Farklı platformlar üzerinden yapılan bildirimler geçersiz sayılacaktır. 
  • Yarışmanın süresi 4 haftadır.

Başlangıç : 16.05.2012 – 16:00

Bitiş : 13.06.2012 – 23:59

  • Yarışma süresi dışında yapılan bildirimler geçersiz sayılacaktır.
  • Yarışmada 2 kişiye aşağıdaki hediyeler verilecektir.1

1 adet T-Shirt + 1 adet Kalem + 1 adet Opera Posteri

 

Temanın iletisim@operaturkiye.net adresine gönderilmesi durumunda Opera Türkiye, temayı https://addons.opera.com/themes adresinde yayınlama hakkında sahiptir.

 

Değerlendirme

Yarışmaya katılan ve tema kataloğunda yayınlanan tüm temalar yarışmaya dahil edilmiş sayılacaktır. Yarışma süresi sonrası tüm temalar, otomatik olarak bir çekilişe tabi tutularak kazanan kişiler belirlenecektir.

Yarışma sonucu, yarışma bitiminden sonra -birkaç gün içerisinde- açıklanacaktır. Hediyeler için kazanan kişilerle irtibata geçilip, hediyeleri ücretsiz olarak kendilerine ulaştırılacaktır

Şimdiden herkese başarılar, umarız eğlenceli bir yarışma olur…

 

Vivaldi Türkiye sitesi