Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Opera’nın Turbo Modu ile Twitter’a Girebilirsiniz

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 23 Mart 2014 | Android iOS mini Mobile Opera Twitter Yasak

twitter_banTwitter’ın yasaklanması üzerine erişim konusunda sıkıntı yaşayan birçok kişi farklı yöntemler denemeye başladı. Örneğin DNS ayarlarını değiştirerek erişim yapmak bunların başında geliyor. Fakat DNS adreslerine yapılan kısıtlamalar neticesinde zaman zaman bu da işe yaramıyor. Yine ayrıca VPN kullanmakta diğer bir yöntem fakat bu da zaman zaman sorun çıakrabilmekte ya da ücretli servislere yönlendirilebilmekte kullanıcılar…

 

Bu anlamda Opera’nın yıllardır kullanmakta olduğu Turbo teknolojisi bu erişim sorunlarını ortadan kaldırmakta. Yapmanız gereken sadece Opera tarayıcıyı indirmek ve Turbo modunu aktifleştirmek. Sonrasında Twitter’ı engelsiz olarak kullanabilirsiniz.

  • Cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarda  aktifleştirmek için Ayarlar/Turbo seçeneğini aktifleştirmeniz yaterli.

Yine ayrıca Opera’nın mobil platformda birden fazla uygulama seçeneği bulunuyor. Mini sürümü doğrudan Turbo sunucuları kullandığından, Mini için herhangi bir ayar yapmaksızın Twitter’a erişebilirsiniz. Amacımız herkes için en iyi internet deneyimini sunmak ve özgür bir erişim sağlayabilmek.

İndirme Adresleri:

Umarız ki kısa süre içerisinde bu yanlıştan vaz geçilerek herkes için daha özgür bir internet erişimi için gerekli yasal düzenlemeler yapılır.
Masaüstü sürüm ile girişte bir takım sıkıntılar var gibi fakat mobil sürümlerde sorun bulunmuyor.
Vivaldi Türkiye sitesi