Seçim Devri Mart’ta Başlıyor

Yazan: metude | 2 Mart 2010 - 09:35 | Haberler, Opera

Beklenen oldu sonunda!  Uzunca bir süre sonunda,  Avrupa Komisyonu ve Microsoft bir anlaşmaya vardılar. Artık Avrupalı Windows kullanıcıları, 17 Mart 2010 tarihinden sonra Windows için bir güncelleştirme ile karşılaşacaklar. Yeni güncelleştirme bir “Seçim Ekranı” (Ballot Scrren olarak da lanse edilmişti) ve bu seçim ekranında 5 farklı internet tarayıcısı indirme bağlantıları ile beraber gelecek ve bunun yanı sıra bazı ufak bilgilendirmeler de olacak.

Bu tarayıcılar: Opera, Firefox, Chrome, Safari ve Internet Explorer. Bunlara ek olarak, daha az bilinen 7 farklı tarayıcı da (AOL Explorer, Maxthon, K-Meleon, Flock, Avant Browser, Sleipnir ve Slim Browser) bunlara ek olarak sunulacak. Kullanıcılar ekranı sağa doğru hareket ettirdikçe toplamda 12 farklı tarayıcı ile karşılaşmış olacaklar.

Haberin ayrıntıları için tıklayınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

Windowsta Tarayıcı Seçim Ekranı » zahek, 27 Temmuz 2009

My Opera Artık 3,5 Milyon Kişi - Herkese 2 GB Alan » zahek, 15 Aralık 2009

Opera Eklentilerine Genel bir Bakış » zahek, 23 Ekim 2010

Otomobilde İnternet Dönemi Hayal Değil! » zahek, 10 Şubat 2010

Opera'nın Desteklediği Standartlar » zahek, 17 Mart 2010

Bu yazı 272 kere görüntülendi.
Uyarı: OperaTurkiye.Net'teki yazıları kaynak belirttiğiniz takdirde kendi internet sitelerinizde yayınlayabilirsiniz.

Yorumlar

 • Stronq #

  05 Mart 2010, 22:26  (Alıntı)

  Stronq

  Yinede Avant,Maxthon 2 ve bilgiğim kadarıyla Slepnir IE veritabanı ile çalışan tarayıcılar..Yani MS yine bu ağır tarayıcılar aracılığı ile IE’i sevdireceğini düşünüyor sanırım :) Flock Firefox altyapısını kullanıyor ve Firefox tan hiçbir farkı yok zaten. 7 geriplandaki tarayıcı içinden sadece K-meleon (ki buda çook düşük bir ihtimal) tercih edilebilir..İlk web tarayıcılarından olmasının avantajını kullanır..
  Dikkatimi çeken bir nokta ise Netscape artık resmen piyasadan çekildi sanırım.. :) Yılların tarayıcısı bu listedeki kendi veritabanı olmayan tarayıcılar kadar olupta,listede yer alamamış..

 • Opera Türkiye | Opera 10.50 Final Yayınlandı!

  [...] Microsoft’un, Avrupa’lı Windows kullanıcılarına 17 Mart itibariyle sunacağı tarayıcı seçim ekranına aittir. Bu tarihten itibaren kullanıcılar varsayılan olarak Internet Explorer’ı kullanmak [...]

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site