Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Tarayıcılarınıza Bulaşan Toolbarları Temizleyin

Yazan: hasantr | 13 Temmuz 2013 | reklam tarayıcı zararlı

adwcleaner2

Bir opera kullanıcısı olarak toolblarlara ve ana sayfanın garip siteler olarak ayarlanmasına alışık değilsinizdir. Muhtemelen opera kullanmaya devam ettiğiniz sürece de alışmak zorunda kalmayacaksınız.

Çok nadir olsa da bazı yazılımları kurarken operayı da etkileyebiliyorlar. Ama bu makaleyi hazırlama sebebimiz arada başka tarayıcıya bakmanız icap ettiğinde sayısız toolbarla karşılaştığınız durumda kolayca sisteminizi bu reklam araçlı yazılımlardan temizleyebilmeniz içindir. Zira opera reklam amaçlı yazılımlardan neredeyse hiç etkilenmiyor. 
 

Bu yazılımların bir kısmı sistem açılışında başlayabilir, internetinizi ve bilgisayarınızı yavaşlatabilir. Sistemden silmek istediğinizde uğraş gerektirebilir.
Son zamanlarda hemen her yazılım bize bir toolbar kurdurmak ister oldu. Bazı yazılımlar bunu sormuyor bile.

Bütün bu sorunların zahmetsiz bir çözümü var artık. Ücretsiz yazılım olan AdwClenaer ile iki dakikada sisteminizdeki tüm reklam amaçlı yazılımlardan kurtulabilirsiniz.

 

Programı İndirin:

Önce bu linkten programı indirin: AdwCleaner

Son sürümü indirmek için üretici sitesini ziyaret edin: AdwCleaner

 

Kullanılışı:

  •  İki adımda toolbarlardan kurtulabilirsiniz: İlk olarak “Ara” butonunu kullanarak sistem üzerindeki toolbarları ve reklam amaçlı yazılımları arayın, karşınıza metin belgesiyle sisteminize bulaşmış reklam amaçlı yazılımlar gelecek.
Eğer kullandığınız bir toolbar ya da yazılımı da metin belgesinde görürseniz müdahale şansınızın olmadığı için temizlik işlemine devam ederseniz sisteminizden silinecektir. Dilerseniz temizlik işleminden sonra tekrar kurabilirsiniz. 
  • Sisteminizden silinecek yazılımları inceledikten sonra “Sil” butonuyla artık temizlik işlemine başlayabilirsiniz.

adwcleaner

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Silme işlemi için açık programlarınızın kapatılması ve restart atılması gerekebilir, her ihtimale karşı AdwClenaeri kullanmadan önce önemli çalışmalarınızı kaydetmeyi unutmayın!

 

Vivaldi Türkiye sitesi