TTNet’e Kota Sorunu Hakkında Soru Önergesi

Yazan: metude | 25 Kasım 2009 - 10:42 | Haberler

Daha önce kamu sitelerindeki Internet Explorer Tekeli hakkındakı soru önergesi ile çoğu bilişimcinin takdirini kazanan MHP milletvekili Yılmaz Tankut, bu sefer de TTNet‘in yaptığı haksızlıklar için bir soru önergesi sundu.

Kotalı internet kullanıcıları için kota aşmak artık ne kadar sıradansa, gelen inanılmaz faturalar da o kadar sıradan oldu.

TTNet

MHP milletvekili Yılmaz Tankut‘un imzasını taşıyan soru önergesinde kotalı internet kullanıcılarının kotalarını aşmaları halinde karşılaştıkları faturalar neticesinde yaşadığı sıkıntılara vurgu yapılırken, TTNet‘in bu duruma artık kesin bir çözüm bulması isteniyor.

Fatura ödenmediği zaman interneti kesmekte sakınca görmeyen TTNet kota aşımı halinde internet kesintisine gitmek yerine taksimetreyi çalıştırmaya devam ediyor. Netice ise kimi zaman gözleri yuvalarından uğratan faturalar!

Aslında yapılması gereken aynı Turkcell‘in kontörlü 3G tarifesinde olduğu gibi limit aşımında erişimin kesilmesi. Bir diğer seçenek de sınırlandırılması olabilir. Uzmanların görüşleri de bu yönde.

Bakalım TTNet ve diğer internet servis sağlayıcılarından hizmet alan vatandaşların mağduriyetine yönelik verilen ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istenen bu soru önergesi TTNet‘e “Yeter yolduğun, artık dur!” diyebilecek mi?..

Önergenin ayrıntılarına erişmek isteyen okurlarımızı buraya alalım.

Kaynak

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

Opera Katılımcı Programı » zahek, 25 Mayıs 2009

Opera 10 Mobil Beta (Windows Mobile) Hazır! » zahek, 21 Kasım 2009

Tarih,Felsefe ve Popülerlik-Opera Tarayıcı » zahek, 06 Mayıs 2009

Vodafone, Opera Mini ile Webşın'ı Hizmete Sundu » zahek, 02 Kasım 2009

SVG Edit Bileşeni » zahek, 20 Şubat 2010

Bu yazı 1.566 kere görüntülendi.

Yorumlar

 • zahek #

  30 Aralık 2009, 14:57

  zahek

  Bizler de sizin gibi takipçisiyiz bu konunun fakat henüz net bir gelişme yok maalesef.

 • imdat #

  30 Aralık 2009, 14:06

  imdat

  kurtarın artık bu kan emici ttnetden bizi

 • aFamous #

  04 Aralık 2009, 23:40

  aFamous

  Ben daha çok başbakan tarafından verilecek yazılı yanıtı merak ediyorum doğrusu. Sürece ömrümüz yeter ise hep birlikte görelim diyorum.

 • BusteR #

  04 Aralık 2009, 16:38

  BusteR

  Oldukça güzel bir gelişme. Umarım kısa sürede çözüme kavuşturulur.

 • mehmet #

  04 Aralık 2009, 11:46

  mehmet

  halkın ferahını düşünen bir millet vekili oldugu için  gurumu duymalıyız üzülmelimiyiz bilemiyorum ama yinede allah tan ki en azın dan kendin den ziyade halkın gerçek refahını düşünür bir hareket olmuş gerçek bir vekile yakışır bir davranış bence helal olsun . vekilimize…

 • zahek #

  26 Kasım 2009, 18:16

  zahek

  Bu ara meclis yoğun..Açılım ile uğraşırken dikkatlerinden kaçmıştır..:) Şaka bir yana 1 kişinin bile bu işle uğraşması sevindirici.Bu saçma uygulamalardan ne kadar kısa sürede vaz geçilir ise Türkiye’de internet kullanımı o derece hızlanır ve adilleşir.

 • itsfresh #

  26 Kasım 2009, 15:54

  itsfresh

  Koskoca mecliste bir kişinin mi dikkatini çekmiş, diğerlerin umurunda bile değil demek ki umarım bu girişim diğer milletvekillerini de uyandırır.

 • zahek #

  26 Kasım 2009, 13:55

  zahek

  Bu da güzel bir gelişme.

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site