Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Vodafone, Mini’li Webbox ile Geliyor

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 11 Şubat 2011 | Opera Mini opera software Teknoloji televizyon TV vodafone Webbox


Vodafone’un yepyeni teknolojsi Webbox bugün itibariyle duyuruldu. Webbox aynı zamanda Opera Mini ile beraber geliyor.

Kim derdi ki 56K internet bağlantılarını yaşadığımız 10-12 yıl öncesinden kalkıp da bugün cep telefonlarımızdan internete gireceğiz. Değil mi… Bugün ise Vodafone yepyeni, oldukça basit ve herkese hitap edebilecek bir ürünün tanıtımına başladı. Bu yeni ürünün ismi Webbox.

Webbox, kısaca size evinizde internet deneyimini yaşatan, sadece bir klavye ile neredeyse tüm televizyonlara takabileceğiniz oldukça basit bir araç olarak tanımalanbilir. Detaylı anlatımını yukarıdaki videodan da göreceğiniz gibi, bu araçla 14 x 25 cm’lik klavye aracılığı ile , televizyonunuza analog bir bağlantı oluşturuyorsunuz.

Yine bunun yanısıra içerisindeki diğer uygulamalarla  e-postalarınızı kontrol edebiliyor, oyunlar oynayabiliyorsunuz.

Uygulamalara bakıldığında ise internet erişimi için karşımıza Opera Mini çıkıyor. Tabii şirket kampanya tanıtımda Mini‘den övgü ile söz ederek yaklaşık %90‘lık bir veri sıkıştırmadan (Opera Turbo) da bahsediyor. Ürünün piyasa fiyatının 75€ gibi bir rakamla sunulacağı ve 2 Gb‘lık da SD kart hediye edileceğinden bahsediliyor. Tabii fiyat muhtemelen ülkemizde çok daha fazla olacaktır… Tabii ülkemize ne zaman geleceğini de bilemiyoruz bu arada. İlk tanıtımı MWC‘de yapılacak.

Biz de Opera Software ve Vodafone‘u tebrik ediyoruz ve şimdiden güle güle kullanın diyoruz.

Vivaldi Türkiye sitesi