Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Web’i dinliyorum…

Yazan: alessandro | 26 Kasım 2010 | Müzik Opera unite web Youtube

Müzik bir çoğumuz vaz geçemediği bir tutku. Fakat bunun için para ödememiz gerekiyor. Her istediğimiz sanatçının albümünü alamayız alsak da ipod’umuza falan atamayız. Ücretli sitelerde de bir çok sınırlama var. Şarkı dinlemek için bin dereden su getirtiyorlar. Ben de biraz baktım, yasal ve ücretsiz müzik dinlenebilen iki harika yer buldum.

1. grooveshark.com

Grooveshark online olarak ücretsiz müzik dinlemenize olanak sağlayan bir site. Üye olmadan da dinleyebilirsiniz, ama üye olursanız liste oluşturma, paylaşma gibi olanaklara da sahip oluyorsunuz. Üyeliğin ücretlisi de var daha çok tema, reklamsız site gibi artıları var.

2. stereomood.com

Bu site ise biraz daha farklı. İsminden de anlayabileceğiniz gibi ruh halinize göre müzik sunuyor. Örnek olarak; kitap okurken, mutlu, sakin…

3. justhearit.com

Benim müzik dinlediğim bir servisti. Sonra kapanıp beta aşamasına girdi. İlk girdiğimde güzeldi şimdi yeniden açılmış. Ama şarkıcı adını falan yazınca neredeyse hiçbir şey bulmuyor. Dedim ki üye olmadım ondandır herhalde. Ama bir şey değişmedi.

4. beemp3.com

Bu sitede müzik indirmenize olanak sağlayan bir site. Bir çok şarkıyı bulabilirsiniz çok geniş bir arşivi var.

Lütfen Okuyun; beemp3 tanıtım amaçlı bir sitedir; indirdiğiniz mp3’leri 24 saat içinde bilgisayarınızdan silmelisiniz.

5. fizy.com

Fizy ise en popüler olanlardan biri, hatta en popüleri. Nedeni aradığınız her şarkıyı bulabilmeniz. Fizy youtube, dailymotion gibi bir çok sitede arama yapıyor, buraya kadar kulağa çok hoş geliyor lakin bu kadar çok videoyu barındırması kaliteyi düşürüyor. Özellikle grooveshark’taki şarkıların ses kalitesiyle kıyaslanamaz düzeyde.

Gördüğünüz gibi internet üzerinde müzik dinleyebilmek için farklı birçok alternatif bulunmaktadır. Bu deneyimi Opera ile bir çizgide birleştirmek için ise yine Opera’nın bazı özelliklerini deneyebilirsiniz.

Opera Unite

Opera Unite, kendi bilgisayarınızı adeta bir sunucuya çevirerek istediğiniz içeriği kolayca paylaşmanıza yarayacan yepyeni bir web teknolojisidir. Media Player uygulamasını kullanarak kendi müzik kütüphanenize ulaşarak istediğiniz her yerden müzik dinleyebilirsiniz. Stream Media uygulaması ile kendi müzik yayınınızı yapabilirsiniz.

Opera Uzantıları

Opera 11 ile beraber tanıştığımız uzantılar sayesinde artık Opera’yı çok daha fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz. Yine bu amaçla görsel medyaları You Tube üzerinden takip edenler için ,ilgili videoları kolayca indirmenize yarayan, güzel ve kullanışlı  bir uzantı olan FastrstTube uzantısını deneyebilirsiniz.

Siz de bu deneyimi yaşayabilmek için Opera’yı edinin. Unutmayın Opera tamamen ücretsizdir…


Vivaldi Türkiye sitesi