Reklam sayfamızı incelediniz mi? Sponsor olmak isteyebilirsiniz... :)

Yeni Dragonfly Çok Yakında Hazır

Yazan: zahek | 30 Eylül 2010 | Dragonfly Geliştirici Opera Dragonfly 815 kere görüntülendi.

Opera’nın geliştirici aracı Dragonfly’ın çehresi ve özellikleri tamamen değiştiriliyor…

Opera Dragonfly geliştiricileri bu günlerde oldukça yoğun çalışarak 1.0 versiyonun gün yüzüne çıkması için çalışıyorlardı ve bu sabah karşı detaylar ortaya çıktı. Eğer OT’yi Twitter üzerinden takip ediyorsanız zaten bu haberi sabaha karşı görmüş olmalısınız…

Genel olarak bakılacak olursa yapılan değişiklikler tamamen kullanıcı arayüzü (UI-User Interface) ile ilgili değişikliklerdir. Şu an yoğun bir şekilde çalışarak en yakın derleme içerisine yeni Dragonfly’ı yerleştirmeye çalışıyorlar.

Bu amaçla yapılan değişikliklerin ne olacağı konusunda sizlere bilgi vermek için bir sayfa hazırlandı. Bu sayfada yapılacak arayüz değişiklerini görebilirsiniz. Yine kısa vadede planlanan işleri görmeniz için bir bilgilendirme sayfası hazırlandı. Bu bilgilendirmelerden de anlaşılacağı üzere yeni Dragonfly için belirlenen zamanlama Opera 10.70′e göre planlanmış ve stabil sürüm ile beraber tüm Dragonfly’da tamamlanmış olacak.

Dragonfly’ın şu ortak bir proje olması ve herkesin erişebilmesi nedeniyle siz de şu anki gelinen noktayı kendiniz test edebilirsiniz. Bunun için  opera:config#DeveloperTools|DeveloperToolsURL adresine giderek oradaki bağlantıyı https://dragonfly.opera.com/app/ ile değiştirip kaydetmeniz  (aşağıdaki gibi) ve Opera’yı yeniden başlatmanız yeterli olacaktır.

Eğer Dragonfly hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız makalemizi okuyabilirsiniz.

Yine konuyla ilgili geri bildirimlerinizi Twitter iletileriniz içine #dragonfly etiketi ekleyerek  @dstorey‘e gönderebilirsiniz.

.:Konuyu forumda tartışmak için tıklayınız:.

zahek hakkında

Opera ile haşır neşir olmaktan zamanın nasıl geçtiğini anlamayan meçhul yazar ...

Reklam Alanı

Yeni Dragonfly Çok Yakında Hazır yazısı için 3 Yorum

  1. Geri izleme: Tweets that mention Opera Türkiye | Yeni Dragonfly Çok Yakında Hazır -- Topsy.com

  2. Geri izleme: Opera Türkiye | Opera 11 – RC 2 Hazır!

  3. Geri izleme: Opera 11.00 – Final hazır! | Teknoloji & Web Portalı

Bir Cevap Yazın

İsminiz

Web Siteniz