Opera 12.11 Final sürümü yayınlandı.

19-20 Ekim’de Özgür Web Teknolojileri Günleri’ndeyiz!

Yazan: zahek | 01 Ekim 2012 | Etkinlik haber Opera öwtg seminer webed yarışma

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Özgür Web Teknolojileri Günleri’ne katılıyoruz. Sizleri de tanışmak için bekliyoruz…

Özgür Web Teknolojileri Günleri (ÖWTG), Linux Kullanıcıları Derneği ve Yeditepe Üniversitesi tarafından organize edilen ; web teknolojileri ve özgür web yazılımları alanında onlarca sunum, söyleşi, konferans, bilgilendirme toplantıları ve benzeri birçok etkinliği barındıran ve iki boyuca süren oldukça faydalı bir etkinliktir. Bu yıl 19-20 Ekim tarihlerinde organize edilecek olan etkinlik üçüncü kez düzenlenmektedir.

Etkinliğin bizleri ilgilendiren kısmı ise; bu yılki etkinliğe Opera Software ASA firmasıdan Patrick Lauke‘nin ve yine Opera Türkiye ekibinden Çağlar Yeşilyurt‘un katılıyor olması. Açıkçası daha evvel farklı etkinlik ve projeler için Opera ile ortaklaşa bazı çalışmalar yapmayı düşündük fakat kısmet bu güneymiş artık. Öncelikle bu etkinlikle ilgili olarak bizleri haberdar eden ve aynı zamanda taraflar arasında köprü vazifesi kurarak olayların başlaması ve neticelenmesi konusunda yardımlarını hiç eksik etmeyen, tam bir Opera dostu olan Osman Yüksel‘e teşekkür ediyoruz. Yaklaşık bir aydır devam eden bu süreçte, tüm Opera Türkiye ekibi olarak bizler de elimizden geldiğince yardım etmeye ve bu etkinliğe destek olmaya çalıştık. Neticede güzel bir organizasyon olacağını da düşünüyoruz.  

Organizasyon boyunca Patrick Lauke, “Opera Dragonfly” hakkında bir sunum yapacak ve yine Çağlar Yeşilyurt ise;  ”W3C Web Eğitimi Topluluğu ve Doğru Web Eğitimi” adlı bir sunum yapacak. Özellikle Çağlar’ın sunumunu bizler için oldukça önemli…

Bildiğiniz gibi Opera Türkiye olarak bizler, Web’in doğru geliştirilebilmesi amacıyla başlatılan WebED projesinin bir  parçasıyız ve bu anlamda başlatmış olduğumuz ve yine Çağlar Yeşilyurt koordinatörlüğünde yürütülen bir çalışma bulunmaktadır. Dolayısıyla bu sunum bu çalışmanın daha geniş kitlelere duyurulması anlamında ayrıca bir önem içermektedir.

Yine bunun yanı sıra Opera Türkiye olarak ufak da bir stand açarak bazı tanıtımlar, ufak tefek aksiyonlar yapmayı, sizlerle birebir görüşüp soru ve taleplerinizi değerlendirmeyi, belki ufak tefek hediyeler vermeyi :) ve tabii ki en önemlisi sizlerle tanışmayı umuyoruz…

Etkinlik programı ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Unutmayın 19-20 Ekim‘de sizleri bekliyor olacağız. Görüşmek üzere.

Sizler de bu etkinliğe destek olmak istiyorsanız; bu haberi paylaşabilirsiniz veya etkinliğin resmi afişlerini web sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

 

 

 

G+ OT