Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Facebook’u Baştan Aşağı Değiştirin

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 7 Eylül 2010 | Betik Facebook Opera Özelleştirme UserJS

Facebook’u çok daha kullanışlı bir hale getirmek istemez misiniz.Video indirme linkleri, daha büyük resimler, klavye kısayolları ve daha birçok özellik…

Facebook’u kullanırken birçok kişi ek özellikler ister. Kimileri açtığı resimleri dah büyük görmek ister, kimisi bir resmin ön izlemesini görmek ister ya da izlediği bir videoyu kolayca indirmek ister. İşte size tanıtacağımız bir kullanıcı betiği (FFixer) sayesinde artık Facebook göründüğünden çok daha kolay ve kullanışlı bir hal alacak.

Özellikleri

Bu betik Facebook‘a birçok özellik ekleyerek daha fazla özelleştirme sağlamaktadır. Betik ile beraber gelen ek özellikleri aşağıda görebilirsiniz.

ve daha fazlası…

Kullanım

Betiği aşağıda belirtildiği şekilde kurduktan sonra betik sayfanın yüklenmesinden sonra otomatikman aktifleşecektir ve üst menü aşağıdaki gibi olacaktır.

Yine aynı zamanda betik ile ilgili birçok ayara , üst menüdeki “Hesap/FFixer’i yapılandır” bağlantısı ile ya da ekranda görünen “User Scripts Commands” butonuyla ulaşabilirsiniz. Bu bölümde aşağıda görebileceğiniz gibi birçok ayarı kolayca yapılandırabilirsiniz.Kurulum

UserJS kurulumu hakkında bilgi almak için tıklayınız…

Önemli: Betiğin düzgün çalışabilmesi ve ayarlarınızın kaydedilebilmesi için sisteminize ayrıca GMfunctions betiğini de yüklemeniz gerekmektedir.

Not: Bunun yanı sıra betik Chrome, Safari vb. diğer tarayıcılarda da çalışmaktadır.

Vivaldi Türkiye sitesi
  • http://x3uqm4.tk x3uqm4

    Çalıştıramadım. GMFunctionsda kurulu.

    • http://my.opera.com/greench greench

      Hepsi çalışacak diye bir şey yok. Çalışmayan UserJS’lerin kodlarını incelemek lazım…