Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Sizce Finansbank Ne Kadar Duyarlı ve Hızlı? [Ödüllü Yarışma]

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 22 Haziran 2012 | finansbank ödül Opera yarışma

 

Finansbank’ın ne kadar duyarlı ve ne kadar hızlı olabileceğini tahmin edip hediye kazanmak ister misiniz...

FinansBank Online İşlemler Bölümünün Hikayesi

Geçtiğimiz haftalarda online işlemler bölümünü yenileyen finansbank yetkilileri, online bankacılık hizmetlerini 4 tarayıcıdan erişilecek  şekilde hazırladı.  Bu tarayıcılar haricinde sisteme giriş yapıldığında tarayıcınızı güncelleyin veya değiştirin uyarısının gösterildiği bir bir başka sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Web artık bir veya bir kaç taraycının tekeline göre değil açık web standartlarına göre ilerliyor. Bu şekilde bir engelleme işlemlerini online bankacılıktan üzerinden yapmak isteyen kullanıcıların bir kısmını geri çevirme anlamına geliyor. Ticari durumda bakıldığında online bankacılığın yaygınlaşması, Finansbank’ın giderleri ciddi anlamda azaltabiir. Ancak tarayıcı bazlı engelleme yapmak bundan en üst düzeyde faydalanılmasını engeller.

 

Opera Üzerinden FinansBank Online Bankacılığa Erişim

Hatırlarsanız Opera ile Finansbank‘ın online işlemler menüsüne  girilemediği ilişkin bir kaç hafta önce bir haber yayınlamıştık. Finansbank ile ilk temasa geçmemizin üzerinden 1 ay geçmesine rağmen halen bu konuda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Kendilerine Twitter üzerinden defalarca mesaj göndermemize, Facebook aracılığı ile bile temasa geçmemize ve hatta telefon üzerinden bireysel olarak iletişime geçmemize rağmen halen bir adım dahi atılmış durumda değil…

Telefon görüşmelerinde Finansbank müşterisi olmadığımız için yardımcı olmayacaklarını, bizleri aradıklarını fakat ulaşamadıklarına dair mesaj göndermelerini ise anlamış değiliz. Kaldı ki ilgili kişilerin cep telefonları 7/24 açık olmasına karşın. Bizler yine de bu işte bir art niyet arama çabasında değiliz elbette fakat böylesine basit bir sorunun çözümünün neden bu kadar zaman aldığını anlamaya çalışıyoruz sadece… 

Öte yandan kendilerinden herhangi bir yanıt alamadığımızdan ötürü bu konuyu Opera yetkililerine bildirdik ve şu an için sadece tarayıcı kimliği değiştirilerek siteye girmeye yarayan geçici bir çözüm bulundu. Fakat elbetteki bu çözüm doğru bir yaklaşım değil. Çünkü bir Opera kullanıcısı siteye girdiğinde Firefox kullanıyormuş gibi algılanıyor. Bunun yerinde Finansbank‘ın site kodlamasında kalıcı bir çözüm ortaya koyması gerekmektedir. 

 

FinansBank Ödüllü Yarışma

Neyse lafı daha fazla uzatmayalım… Bu konuyla ilgili basit bir sayfa hazırladık. Sayfada bir sayaç bulunuyor. Bu sayaç Finansbank ile temasa geçilen zamandan itibaren ne kadar zaman geçtiğini belirtiyor. Sizden istediğimiz bu sayfaya yorum olarak Finansbank‘ın bu soruna ne zaman çözüm getireceğine yönelik tahmininizi yazmanız. Elbette ayrıca görüşlerinizi de belirtmeniz bizler için ayrıca güzel olacaktır. Sonrasında en doğru tahmini (ya da en yakın tahmini) yapan kişiye sürpriz bir hediyemiz olacak… Bir tahmin yaptıktan sonra bir sonraki tahmin için bir hafta beklemeniz gerekmektedir. Bu mini tahmin yarışmasına arkadaşlarınızı da davet edip onların da süpriz hediyeyi kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Tıkla ve tahmin et 

Belki bu şekilde, sizlerin de desteği ile beraber, biraz daha farkındalık yaratabiliriz, ne dersiniz… 

 

Vivaldi Türkiye sitesi
  • Pingback: Anonim()

  • http://atillagoguslu.blogspot.com/ Atilla Göğüslü

    Eli öpülesi adamsın Mağruf. :)

  • Shadowknight

    zahek, abi daha çok bekler herkes 😀 

    Finansbank yunan kökenli bi banka. adamlar parasızlıktan operayı düşünecek halde değiller 😀