Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Bu Tartışmada

Opera 24 ve Linux Sürümü

2»

Yorumlar

• Elbette olacaktır. Sonuçta işlegim sistemi performansı daha iyi olacaktır. Ram kaç bilmiyorum ama onda da bir sınırlama bar ise 32 bit kaynaklı oda artacaktır.
    Fakat kasılma varsa bence hafif bir sürüm kur. Ben Mint 17-xfce kurdum. Çok da hızlı.
    Cihaz eski ise bunu ya da Xubuntuyu dene.

PC en az 5/6 senelik. Özellikleri de;

- İntel Pentium Dual CPU 1.6 Ghz x 2
    - 2 GB RAM
    - NVİDİA G84(GeForce 8600 GT)
    -144 GB Hard disk

şeklinde...
  • Opera yı pisi linux ta derlemek için gerekli olan kaynak kodlarını içeren tar.gz uzantılı dosyayı nasıl bulabilirim. İndirme denemelerimde deb uzantılı dosyayı indiriyor.
  • edited Haziran 26
    Sonunda kurdum gayet güzel ve hızlı. :) Ancak bazı sitelerde gezerken flash eksik yükle uyarıları çıkıyor ve youtube videolarını izleyemiyorum. Siz böyle sorunlar yaşıyor musunuz ve nasıl kurabilirim flashı ?

Ubuntu 12.04 tabanlı ElementaryOS Luna 64Bit kullanıyorum.
    Son düzenleme: U.F.U.K - 2014-06-26 20:18:03
  • pepper flash etkin değil mi?
  • pepper flash etkin değil mi?

Nasıl etkinleştireceğiz ? Tarayıcının ayarlarında var mı ?

• Yeni sürüm hazır.
    http://blogs.opera.com/desktop/2014/07/opera-developer-24-changes-tab-preview-html5-h-264-video-support/

- Bu sürümde Sekme Ön izleme özelliğinde bir takım geliştirmeler yapıldı. İl sekme ön izleme gecikmesine müdahale edebilmeniz için yeni bir ayar eklendi.

- Yine ayrıca flags sayfasına bakıldığında Opera'nın yeni bir yer imleri geliştiricisi üzerinde çalıştığı görülüyor. Oldukça modern ve kullanışlı bir görünüme sahip olacak bu yönetici henüz daha geliştirilme aşamasında. Fakat senk. desteği eklenmesiyle vazgeçilemeyecek gibi görünüyor.

- Yine diğer bir yenilik ise , Opera bu sürümle beraber kullanıcılara HTML5 H.264 video desteği sunuyor.

opera://flags/#bookmarks etkinleştirin ve sonra opera:bookmarks sayfasına gidin bakalım ne göreceksiniz :)
  • Epey şeyleri etkinleştirdim. :)
  • Google Plus'ta birisi şöyle bir yorum yapmış :
    as I already said the new Opera looks promising and I would really like to replace chrome, but I'm not gonna use it until it has Ambiance by default and it doesn't support window titlebar and borders. So anyone who think the same should just go in that blog and keep telling them that supporting titlebar and borders is an important feature because lot of people don't use Ubuntu and even on Ubuntu not everyone use Ambiance
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .