Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Google Arama Araçlarını Kullanmak İsteyenlere

Yazan: hasantr | 9 Ocak 2013 | Arama Betik Google UserJS

google-logo

Opera, eklenti desteğini eklediği zamandan beri kullanıcı betiklerinin  (UserJS) popülerliği azalsa da pek çok fonksiyonel özelliği Opera’ya eklemek için halen tercih edilmektedir. Eğer daha önce Opera’ya kullanıcı  betiği eklemediyseniz, öncelikle kullanıcı betiklerinin nasıl  kullanıldığını anlatan bu yazıyı inceleyin ve sonra okumaya devam edin.

Google Arama Araçları Betiği:

Siz de Google nin arama araçlarını kategoriler halinde sayfanın üstüne taşımasından rahatsızsanız, bu betik sayesinde arama araçlarını sayfanın soluna taşıyabileceksiniz.

google arama araclari 

Betiği indirmek için tıklayın. 

Betiği kaydetmek için kodlar ekrana geldiğinde Ctrl+S ya da O Menü / Sayfa / Farklı kaydet yolunu kullanın.

 Alternatif olarak userscripts org üzerinden indirin

Betiğin sağlıklı çalışmaya devam etmesi için userscrpits.org üzerinden güncellemeleri takip edin. Google sayfa üzerinde yenilik yaparsa betik sayfanın düzenini bozabilir. Bu durumda betiği güncellemeli ya da silmelisiniz.

 

Vivaldi Türkiye sitesi
  • http://www.operaturkiye.net/ berce

    eklentide bazı eksiklikler var notepad açıp vereceğim yerdeki değerleri düzeltirseniz daha düzgün gözükür zaten resimde de baktığımızda türkiye yazısı alanından taşmış :)

    1.) ‘#hdtbMenus ul’: yazısını bulup ‘max-width’: değerini 250px yapın

    2.)’#rcnt, #topabar’: yazısını bulup ‘margin-left’: değerini 150px yapın burası önemli çünkü arama metinlerini sol kaydırıp düzgün görükmesini sağlıyopr