Opera 12.01 Final yayınlandı ! Yaz dönemine girdik, tatiller başladı ve yavaşlamaları mazur görün lüten :)

Opera, Open Mobile Ad Exchange Platformunu Açıyor

Yazan: F-Blog | 07 Ekim 2010 | mini OMAE Open Mobile Ad Exchange Opera Opera Mini opera software reklam

Opera Software, normal cep telefonlarında ve akıllı telefonlarda bulut temelli reklamcılık hizmetini sunan, Open Mobile Ad Exchange platformunu açtı…

Birkaç gün evvel Opera Software ASA tarafından resmi olarak duyurulan Open Mobile Ad Exchange platformu, şu an 66.5 milyon Opera Mini kullanıcısı ile Dünya’nın en büyük mobil reklam görüntüleyici kitlesine sahip. Platform tüm yayıncı, reklamcı ve operatörlere açık. Bu platformla Opera mobil ağ gezgini alanında dominant olduğu akıllı olmayan cep telefonları sektörünü reklamcılığa açmış oluyor.

Open Mobile Ad Exchange platformu ile kimler neler kazanacak …

Yayıncılar uygulama ve içeriklerden sayfalarına basit bir JavaScript kodu ekleyerek kâr elde edebilirler.

Reklamcılar, neredeyse eş samanlı rapor ve analizlerle reklamların paraya çevrilmesinde kontrol sahibi olur, eşsiz bir reklam platformuna sahip olurlar. Sofistike kampanya tasarımı, sıklık kontrolü ve hedefleme, mobil kampanyalar için en iyi dönüşleri sağlar.

Reklamcılar, ajanslar ve reklam ağları Opera Mini ya da diğer ağ tarayıcılarını kullanan geniş bir kitleye hitap edebilirler. Reklamlar sadece ağ gezgini arayüzünde değil, düzenli site reklamları olarak da görüntülenirler.

Bunun yanı sıra Open Mobile Ad Exchange platformu, yayıncılara ve reklamcılara kârlarını yönetebilecekleri yenilikçi araçlar sağlayan, kolay kullanımlı bir platform olacak.

Opera Software CEO’su Lars Boilesen, son on yılı mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir ağ gezgini geliştirmekle geçirdiklerini, şimdi de reklamcılara, yayıncılara, geliştirici ve operatörlere gelirlerini arttırmalarına yardım ederek şirket tarihinde yeni bir sayfa açtıklarını söylüyor.

Hızla kullanıcı kitlesi artan ve daha çok ülkede operatörlerin anlaşmalı olarak Opera Mini üzerinden ücretsiz ve sınırsız ağ erişimi sağlamasıyla artan muazzam sunucu trafiğinin bedelinin, daha rahat karşılanmasını sağlayacak bu uygulama beklendiği kadar başarılı olursa, normal kullanıcıya da yeni Opera hizmetleri ve deneyimleri olarak geri dönecektir.

Burada normal telefon diyerek bahsettiğimiz Symbian, Android, Windows Phone, Blackberry, iOS gibi akıllı telefon işletim sistemlerine sahip olmayan cihazlardır. Akıllı telefon sınıfındaki cihazlarda ağ tarayıcısı çeşitliliği oldukça fazladır ve donanımlarının da kuvvetli olmasıyla Opera Mini gibi ara sunucu sıkıştırması kullanan uygulamalara ihtiyaç daha azalmaktadır.

Ancak normal telefonlar akıllı telefonlara göre daha düşük işlemci hızı ve bellek gibi özelliklere sahip olduğundan Opera Mini gibi ciddi bir yardım dışında ağda gezinmenin biraz zor olduğu cihazlardır. Bugüne kadar çoğu mobil reklam platformu akıllı telefonları hedeflemiş olsa da Opera normal telefon kullanıcı rakamına da güvenerek bu platformu sadece akıllı telefonlar için değil, normal telefonlar için de değerli bir hale getirmiştir.

Eğer siz de bu programa dahil olmak istiyorsanız başvurunuzu yapabilirsiniz

G+ OT