Opera 12.13 Final sürümü yayınlandı.

Yandex’ten Kurumsal E-posta Hizmeti

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 05 Ekim 2012 | çözüm e-posta kurumsal Yandex

Yandex hizmet ağını geliştirmeye devam ediyor. Bu sefer de kurumsal e-posta hizmeti sağlayarak pazardaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Yandex‘in yeni hizmete açtığı kurumsal e-posta desteği sayesinde firmalar Yandex.Mail altyapısını kullanarak; yüksek boyutlu e-postalar gönderebilecek, 1000 adet e-posta adresine kadar destekleyecek. Bu hizmetten yararlanabilmek için bir alan adı sahibi gerçek kişi ya da kurum olmanız yeterli. Bu sayade aynı zamanda kurumlar e-posta sunucularına yapacağı masraflardan da kurtulmuş olacaktır. 

Yine bunun yanı sıra bu servisin kullanıcılara sağlayacağı diğer avantajlar arasında; e-postaların güvenlik taramasından geçirilmesi, kullanışlı bir adres defteri, mobil arayüz desteği, HTTPS ve SSL protokü desteği, POP3 ve IMAP istemci desteği sıralanabilir. Yine ayrıca hali hazırda kullanılmakta olan e-posta adreslerinin içeriklerinin yeni servise aktarımı da sağlanacaktır. Konuyla ilgili tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi bu servisi uzun zamandır Gmail sağlamaktadır ve birçok kişinin bunu kullandığı biliniyor. Aynı servisin Yandex tarafından sağlanması sonrası ne kadar rağbet görür bilinmez ama, hem alternatif arayıp hem de bu işi ücretsiz yapmak isteyen küçük işletmeler için yararlı olacağı görünmektedir.

 

  • Dsa

    yandex

  • Felasife

    “DNS barındırıcı”sı sayesinde  MX ayarlarınıda yapmak çok kolaymış, alan adı panelinden NS yönlendirmesi yapınca hazır oluyormuş, teşekkürler Yandex.
    http://yardim.yandex.com.tr/kurum/hosting.xml

G+ OT