Bu yazı güncelliğini yitirmiş olabilir. Güncellenmesini istiyorsanız lütfen yorum bırakınız.

Opera 10 Beta 1′e Hoşgeldiniz

Yazan: zahek | 3 Haziran 2009 - 10:49 | Haberler, Opera

visual_tab Evet yanlış duymadınız..Opera 10 Beta 1.. Bir süredir opera forumlarında konuşulan bazı yenilikleri içeren yeni derleme yayınlandı ve bugün tanıtımı yapıldı.Biz de zahek.com ailesi olarak sizlere bu yeni derlemeyi biraz tanıtmak istiyoruz.

Download Opera 10 Beta 1

(Not: İngilizce sürümdür.Manuel olarak Türkçe yapabilirsiniz)

Görsel SekmelerVisual tabs

sshot-11

Opera bu yeni derlemede yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Görel Sekmeli geçiş kullancak.Haliyle aradığınız sekmeyi daha kolayca , daha hızlıca ve en önemlisi görsel olarak ulaşacaksınız.BU özellik başlangıçta varsayılan olarak gelmeyecek fakat kolayca aktif hale getirebileceğiniz şekilde(sürükle/bırak  aracı ile ) ayarlanacak. Ayrıca yine bu aracı(yahut butonu) çift tıklama yahut orta tuş tıklama ile  görsel sekmeli geçiş ekranda görünecek/kaybolacak.

Videoyu izlemek için TIKLAYIN.

Hızlı Başlat – Speed Dial

sshot-2

Bildiğiniz gibi birçok Opera kullanıcısının isteği Hızlı Başlat seçeneğinin varsayılan olarak 9 adetten daha fazla olması yönünde idi. Tahmin edin ne oldu? Opera yine kullanıcılarının isteğini geri çevirmeyerek bu yönde yine bir geliştirme yaptı… Bu yeni derlemede Hızlı Başlatın sağ alt köşesinde “Configure Speed Dial” (Hızlı Başlatı Yapılandır)  isimli bir buton olacak ve bastığınızda yeni bir yapılandırma penceresi açılacak. Bu yeni pencereden Hızlı Başlat arkaplan resmini değiştirebileceksiniz ve ayrıca hızlı başlat site sayısını 4 ile 25 arasında ayarlayabileceksiniz.

Daha Birçok Yenilik

Şayet 9.6 ya da Opera 10 Alpha kullanıp test ettiyseniz geçtiğimiz yıldan bu yana, burada Opera Beta 1 ile birçok ekstra yenilik göreceksiniz.

  • Opera Turbo
  • Otomatik güncelleştirme
  • Hata kaydı tutma ve rapor gönderme
  • Mükemmel Acid3 (100/100 ) uyumu
  • Kaydadeğer performans geliştirmeleri (özellikle CSS/HTML yorumlanmasında)
  • ..ve daha fazlası.

Tanıtım Resimleri

Tüm bu gelişimlerle ilgili değişiklik detaylarını http://www.opera.com/docs/changelogs/ adresini inceleyerek görebilirsiniz. Bunlar şu an için verilen ilk bilgiler.Opera yine ilklere imza atmaya devam ediyor gördüğünüz üzere.Biz de sizler için gelişmeleri takip edip yeniliklerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğiz.

Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Haberin tüm detaylarını okumak TIKLAYIN.

Bu yazıyı beğendiyseniz, şunlar da ilginizi çekebilir:

Hızlı Erişim Ekranınızı Yarıştırın » zahek, 28 Temmuz 2009

Opera 10.50'nin Performans Gelişimi » zahek, 03 Mart 2010

Javanızı Güncelleyin » zahek, 08 Temmuz 2009

Otomobilde İnternet Dönemi Hayal Değil! » zahek, 10 Şubat 2010

Opera@TR v0.6 Hazır! » metude, 15 Ekim 2009

Uyarı: OperaTurkiye.Net'teki makaleleri/haberleri kaynak belirttiğiniz takdirde kendi web sitenizde yayınlayabilirsiniz.
Bu yazı 233 kere görüntülendi.

Yorumlar

Yorum Ekle

* doldurulması gerekli alanları belirtir.

Ad *

E-Posta *

Web Site