Opera 29 [Mobil-Masaüstü] kararlı sürüm yayınlandı..

Opera 12.15 Final Yayınlandı!

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 5 Nisan 2013 | 12.15 Final Güncelleştirme

Opera bir yandan yeni sürümler için harıl harıl çalışmaya devam ederken, bir yandan da var olan sürümler için güncelleştirme hazırlıyor. Opera 12.15 final sürüm yayınlandı…Dün itibariyle Opera masaüstü sürümü 12.15 final güncellemesi aldı. Yeni sürümde elbette herhangi bir yenilik yok fakat hem güvenlik hem de kararlılık anlamında çeşitli güncelleştirmeler içeriyor. Dolayısıyla tarayıcılarınızı güncelleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

 

Değişiklik listesi

 

Yeni sürüme ilişkin geri dönüşlerinizi bekliyoruz.. Bol Opera’lı günler dileriz….

 

Vivaldi Türkiye sitesi
 • enbaba

  FACEBOOKA GİRERKEN OPERA KAPANIYOR. BİLGİNİZE….

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Teşekkürler.

 • faruk

  ben bugün itibariyle operayı her açtığımda opera çöküyor rapor gönderiyorum yeniden başlayor çöküyor yine 15 defa açtıysam 15 defa opera açılıp hemen çöküyor googleye tam giriyor çöküyor bu neden olabilir yeni sürümle mi alakalı (12.15 i kurduktan sonra bu çökmeler başladı)

  • echelonx

   Acaba temiz bir kurulum yapmadınız mı? Yani 12.15’i güncelleyip mi kurdunuz?

   • faruk

    opera 12.14 sürümünü ve önceki sürümleri kullandığımda hiçbir zaman çökme sorunu yaşamadım ama 12.15 e güncelledikten sonra operayı açamaz oldum habire çökme oluyor operayı kaldırıp temiz bir kurulum yapmak istiyorum ama eklentileri nasıl alabilirim ordan geri kurmak için ? Isimlerini alsam sadece bile o bana yeter çünkü o eklentiler bana lazım

    • http://www.operaturkiye.net zahek

     Temiz bir kurulum yerine öncelikle profil dosyasının ismini değiştirerek Opera’yı yeniden açın. Daha sonra eğer bir sorun yok ise eski verilerinizi sırasıyla manuel oalrak taşıyın. Eski dosya konumları aşağıdaki yazıda var.

     http://www.operaturkiye.net/operayi-nasil-yedekleyebilirim-2/

     • faruk

      temiz bir kurulum yaptım ilk başta çökme olmadı ama eklentileri kurarken geri çökme oldu 12.14 de böyle bi sorun yoktu ama 12.15 te böyle bi sorun çıktı eklentiden dolayı olabilir mi acaba operayı şu an kaldırdım açılmıyor çökmelerden dolayı yeni sürüm çıkar çıkmaz geri kurucam

 • Gh0sT-CRH

  Opera 13 sürümü ne zaman çıkacak nisanda çıkacak diye biliyorum ama …

 • Yunus

  opera 12.15’te ben de sorunlar yaşıyorum.Özellikle film izlerken ekranı büyütürken ekran bir süre kararıyor sonra tam ekran oluyor.Diğer bowserlerde böyle sorun yok.Anında tam ekran oluyor.Hatta donma problemri de yaşadım.Operanın ayrı bir adbe flaş playeri varmış ama onu da yüklememe rağmen hiçbir şey değişmedi.Tekrar opera 12.14’e döneceğim.Zaten yeni sürümlere geçmek riskli olabiliyor.Çünkü yeni sürümler hata verebiliyor.

 • Yunus

  opera 12.14’e geçmeme rağmen yine sorunlar yaşadım.Facebook tam bir facia olmuş.Paylaşım yapamıyorum.Başka web sitelerini de ekranda bozuk gösteriyor.Bunun adına çökme mi derler ne derler bilmiyorum ama opera çok çok sorunlu olmuş.Halbuki en sevdiğim, en alıştığım tarayıcı opera idi.