Opera 23 masaüstü sürümü yayınlandı. | Opera Android 21 kararlı sürüm yayınlandı.

YouTube ile İlgili Sorunlar

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 20 Aralık 2013 | video Youtube

youtube-logoMerhabalar, uzunca bir süredir YouTube ve Opera ile ilgili bazı sorunlar bulunuyor. Kullanıcıların bir kısmı video izleyememe , bir kısmı izlenilen videolarda ortaya çıkan çözünürlükle ilgili sorunlar yaşamakta. Konuyla ilgili kısa bir bilgilendirme yapalım istedik.

Özellikle geçtiğimiz 1 hafta içerisinde ortaya çıkan videoların hiçbir şekilde izlenilememisine ilişkin Opera arka planda bir güncelleme yaparak, bu soruna geçici de olsa bir çözüm buldu buy tramadol usa how to buy tramadol online there . Sorunun kaynağının kısaca,  YouTube taraflı sunulan codec seçimi ile ilgili olduğunu belirtelim. Konu ile ilgili  YouTube ekibi ile temasa geçilip gerekli görüşmelerde yapılmış durumda. Bu arada soruna geçici bir çözüm bulmak adına, browser.js dosyasında yapılan bir güncelleme ile kullanıcıların içerikleri flash olarak izleyebilmeleri sağlanmış durumda. Bu güncelleştirmeyi tarayıcılar otomatik olarak alacak. Şayet böyle bir sorunla karşı karşıya gelmediyseniz muhtemelen gerekli güncelleme de yapılmıştır ultram cheap generic ultram information cod ultram .

Yine ayrıca diğer bir sorun ise videoların sadece belirli bir çözünürlükte (360p) izlenebilme sorunuydu. Bu sorunla ilgili  olarak da Opera ekibi çalışmalarına devam ediyor. Muhtemelen şu an için flash destekli olarak izleme yapılacağından sorun fark edilmeyecek fakat yüksek kalitede video izlenilebilmesi için gerekli çalışmalar devam etmekte ve umuyoruz ki kısa sürede bu sorun halledilecektir. Gelişmeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz…

 • soner

  html olarak videolar oynatılamıyor, flash da ise donmalar meydana gelmeye devam ediyor

  • zeytin

   hergun sınırlerımden ne yapacagımı bılmıyorum yaw bu nalet olası sorunu neden halletmıyorlar yaw

 • hamit61

  youtube standart olarak flashı kldırıp html5 i kullanmaya başladı ama html5 bana göre pek stabil değil videolar donuyor sıklıkla,flash’ın bazı sorunları olsa da şuanda html5 den daha kullanışlı..Opera bu sorunu çözmüş gözüküyor videolar flash olarak açılıyor mesela chrome de öyle değil..

 • Bekir

  Beyler sorun tamamen kasıtlı olarak yapılıyor. ilk gördüğümde anlamıştım zaten operanın bir suçu yok crome daha yaygınlaşsın diye youtube’u kullanıyorlar. Kaç yıldır opera kullandığımı ben bile unuttum bundan sonrada zor değiştiririm.

ab_test_link2