Merhaba, Yabancı!

Burada yeni gibi görünüyorsunuz. Eğer katılmak istiyorsanız düğmelerden birine tıklayınız.

Duyuru!!!

Forum sayfamız kapanmıştır. Herhangi bir içerik girişi yapılmayacaktır. Sayfa arşiv niteliğinde yayında kalacaktır.
Bilgilendirme Yazısı

Bilgilerinize...

Kurallar ve Hatırlatmalar

Her platformda olduğu gibi buraya ilişkin de bazı kurallarımız bulunuyor. Bu kurallara uyulması halinde çok daha düzeyli, temiz bir tartışma ortamı ortamına sahip olacağımızı düşünüyoruz. Değiştirilmesini, eklenmesini istediğiniz bir şeyler var ise lütfen bildiriniz.

Kurallar

  • Forum başlıkları -ilk harf hariç- küçük harfle açılmalıdır. (Özel isimler hariç elbette)
  • Mümkün olduğu kadar Türkçe'mize uygun bir şekilde içerik girmeye çalışılmalıdır.
  • Forum başlıkları ilgili kategoriler altında açılmalıdır.
  • Forum başlıkları etiketlendirme temeline dayandırılarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla yeni başlık açılırken mümkün olduğunca var olan etiketlerin kullanılması; olmaması durumunda tek kelimelik yeni bir etiket açılması gerekmektedir.
  • Başlıklar ve içerikleri gelişi güzel, düz yazı formunda, tamamı büyük harf olacak şekilde ve okuyanı yoracak şekilde olmamalıdır. Amacımız en kolay, en anlaşılır ve en hızlı şekilde bilgi paylaşımı.
  • Forumda hakaret edici, başkalarını rahatsız edecek, pornografik, yasa dışı ve benzeri içerik paylaşımı kesinlikle yasaktır. 


Hatırlatmalar

Opera'nın son sürümünü kullanın.

  • Arayın! Yorum veya sorudan önce arama yapın. Sizden önce başkaları da aynı şeyleri düşünmüş veya yaşamış olabilir.
  • Doğru Etiket ve Kategori Kullanın! Göndereceğiniz mesaj için en uygun etiketi ve kategoriyi seçin. Seçeceğiniz doğru etiket ve uygun kategori daha hızlı cevap almanızı ve başkalarının aynı aynı konuya daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır. Daha çabuk cevap almak istiyorsanız mesajlarınız açık ve düzgün olmalıdır.
  • Açıklayıcı bir başlık kullanın! Başlıklarınız sorununuzu en iyi şekilde ifade etmelidir. "Opera çöktü" gibi bir başlık yerine "Opera Yahoo Mail'e Girerken Çöktü" şeklindeki bir başlık daha iyidir. Varsa site adını da ekleyin. Kesinlikle "Yardıma İhtiyacım Var, Acil Yardım, Çok Acele" gibi başlıklar kullanmayın. Çok uzatmadan 3-4 kelimede açıklamaya çalışın.
  • Sorunu düzgün açıklayın! Bir sayfada sorun yaşıyorsanız sayfanın tam URL'sini, varsa tam hata mesajını, sorunun tam olarak ne olduğunu ya da buna benzer bilgileri ekleyin. Sorunla alakalı olmayan yorumlardan kaçının.

Unutmayın: Eğer insanların size kolay ve çabuk yardım etmesini istiyorsanız onlara daha iyi yardımcı olun.

Etiketlendi:
Bu tartışma kapatıldı.