Opera Türkiye tartışma alanı açıldı. | Opera 12.14 Final sürümü yayınlandı.

E-postalarınız Otomatik Kontrol Edilsin

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 17 Ocak 2011 | AOL Checker e-posta E-posta kontrol gmail Hotmail mail Notify yahoo

Siz internette gezinirken e-postalarınızın otomatik kontrol edilmesini istemez misiniz.

Her ne kadar Opera’nın dahili bir e-posta istemcisi olsa da her kullanıcı Opera’nın bu özelliğini kullanmıyor. Bunun yerine e-posta hesaplarını manuel olarak tek tek sayfa açarak kontrol etmeyi tercih ediyorlar. Artık buna gerek kalmadan tüm hesaplarınızı sizin için otomatik olarak kontrol edecek bir eklenti mevcut.

X-notifier eklentisini kullanarak artık (Gmail, Hotmail, Yahoo) gibi hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Eklenti Webmail Notifier eklentisi ile aynı kişi tarafından geliştirilmektedir. Yine bunun yanı sıra eklenti Google hesaplarında çoklu kullanıcı hesabı kontrol etmenizi de sağlamaktadır.

Eklentiyi indirmek için burayı tıklayarak açılan sayfadaki “Install” düğmesine basınız.

Eklentinin kurulumunu yaptıktan sonra eklenti düğmesi üzerindeyken “Sağ klik/ tercihler” sayfasına giderek gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Yukarıda da göreceğiniz gibi ayarlar sayfasının sol üst kısmından hesap detaylarınızı girebilirsiniz.  Alt kısmında ise hesapların kontrol edilme (Default check interval) sıklığını ve ses ile bilgilendirme (Play a sound) ayarını yapabilirsiniz.

Eğer birden fazla Google hesabınızı kontrol etmek istiyorsanız; bu adrese giderek, “Birden fazla Google hesabında oturum açma ” ayarınızı aşağıdaki gibi etkinleştirmeniz gerekmektedir.

G+ OT