Opera 12 Final yayınlandı ! Sitemizde de güncellemeler yapıldı, değişikleri fark ettiniz mi :)

Facebook Reklamlarını Engelleme

Yazan: zahek | 14 Şubat 2012 | Eklenti Facebook facebook reklam engelleme reklam

 

Facebook reklamlarını sadece 2 dakikada engellemek ister misiniz. Hem ayrıca isterseniz aynı yöntemle istediğiniz sayfayı da şekillendirebilirsiniz. Birazcık CSS ve bir eklenti, hepsi bu kadar.

Facebook‘un reklamları sizlerin de canınızı sıkıyorsa çok basit ve oldukça kısa bir sürede bu reklamlardan nasıl kurtulabileceğinizi anlatmak istiyoruz. Kullanacağımız yöntem ise basit birkaç CSS kodunu sayfaya uygulamak.  Reklam engelleme konusunda birkaç farklı eklenti olmasına karşın bu yöntem hepsinden çok daha basit ve kolay. Uygulama  sadece Easy User CSS eklentisinden faydalanacağız. Şimdi sırayla aşağıdakileri uygulayın lütfen.

 1. Öncelikle Easy User CSS eklentisini indirin.
 2. Facebook.com sayfasına gidin ve giriş yapın. 
 3. Eklenti düğmesine basın ve aşağıdaki kodu girip kaydedin. Kod sağ taraftaki bölmeyi kaldırarak an bölümü de genişletecektir. 
  #rightCol { display:none !important }
  #contentArea { width: 755px !important }

 

Yine aynı zamanda bu yöntemle her sayfaya istediğiniz şekilde engelleme, düzenleme, değişiklik yapabilirsiniz. Bilmeniz gereken biraz CSS. BU konuda İngilizce birçok kaynaktan yararlanabileceğiniz gibi, aşağıdaki Türkçe kaynaklardan da yaralanabilirsiniz.

Kaynak

 • İsmail KÖSE

  Aslında reklam engelleme betiklerine biraz karşıyım. Çoğu site kazancını bu reklamlardan kazanıyor. Reklamlar insanların siteyi rahat gezebilmelerine olanak sağlayacak şekilde yerleştirildiyse sorun yok. Ancak göze batan ve tıklama teşvik edici yerlerde ise bu betikleri kullanmayı bende seviyorum. Ancak Facebook reklam yerleşimi çok iyi o yüzden böyle bir betiğe ihtiyaç duymuyorum :)

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Reklamlar elbette web  sitelerinin en önemli gelir kaynakları fakat bunların aşırı olması sıkıntı yaratıyor dediğin gibi. Açıkçası Facebook’daki reklamların hepsi rahatsız edici bence :)

 • misafir

  eklenti dediğin yer neresi

G+ OT