G+ OT

Opera 11.61 sürümü sunuldu.

Metin Alanlarını Netleştirin-Focus on Textbox

Yazan: zahek | 10 Aralık 2010 | MetinForm Özelleştirme Uzantı Yazı 373

Herhangi bir form alanına bir metin girereken bu form alanının kenarlarını daha da belirginleştirmek istiyorsanız bu uzantı tam size göre. Focus on Textbox’ı inceleyelim…

Bugün sizlere çok yararlı ve kullanışlı olduğunu düşündüğüm bir uzantıdan bahsetmek istiyorum. Focus on Textbox…

Bu uzantı öyle çok fazla karmaşık fonksiyonlara dahip bir şey değil. Birkaç satırlık bir javascript kodlaması ndan oluşan fakat kullanıcının herhangi bir yere bir şey yazarken yazdığı alanı daha net görmesini sağlayan güzel bir betik diyebiliriz.

Yukarıdaki resimlerden de göreceğiniz gibi, siz herhangi bir form alanını tıkladığınız anda ilgili alanın kenarları otomatik olarak açık mavi bir görünüme bürünüyor. Bu aslında Safari tarzı bir görünüm sağlamak maksadı ile tasarlanmış fakat bence oldukça hoş da olmuş. Eğer bunu Opera ile beraber kullanmak isterseniz Focus on Textbox sayfasına giderek kolayca indirebilir ve hemen kullanabilirsiniz.

Not:  Kurulum sonrası ekranda bir düğme olmayacağından eğer kaldırmak isterseniz yönetim panelini(CTRL+Shift+E) kullanın.

Yine aynı zamanfa bu betik Firefox, Chrome ve IE kullanıcıları tarafından da kullanılabilir durumdadır. Ayrıntılı bilgilendirmeyi burada bulabilirsiniz.