Opera 23 masaüstü sürümü yayınlandı. | Opera Android 21 kararlı sürüm yayınlandı.

Opera 19 Geliştirme Sürümü

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 30 Ekim 2013 | Geliştirme Opera 19

odev-logoYeni bir geliştirme sürümü ile Opera yola devam ediyor. Elbette beklenen birçok özellik halen eklenememiş olsa da bu sürümle kullanıcıların beklentileri biraz daha artacak gibi görünmekte.

Geçtiğimiz hafta Opera 19 sürüm numarası ile geliştirme kanalını güncelledi. Yeni sürümde gelişmiş kullanıcılara yönelik bir ayar bölümü eklendi. Şu an henüz donanımsal hızlandırma ve sekme üstlerindeki boşluk kapatma  ayarı içeren bu bölüm çok daha fazla ayarı barındıracak ileride. Yine ayrıca dahili bir tema yöneticisi eklenmiş bu sürümde. İstediğiniz arka planı kullanarak kendinize has bir tema kullanabilirsiniz tramadol cheap how to buy tramadol online tramadol cheap . Henüz daha çok erken bir sürüm ve birçok sorun da içermektedir. Ama geliştirme sürümü takip edenler için güzel bir test sürümü olacaktır.

Bir de yeni eklenen bir dahili sayfa bulunuyor bu sürümde. opera://profiler sayfası ile arka plandaki birçok işleme dair bilgi alabiliyorsunuz. Elbette burası daha çok geliştiricilere yönelik bir sayfa diyebiliriz.

Bunlara ek olarak yakın zamanda eklenecek şeyler için şunları söyleyebiliyoruz şu an prescription valum order valum america valum online prescription . Senkronizasyon sunucuları şu an neredeyse faaliyete geçmek üzere ve çok yakında eşleştirmeyi deneyebileceğiz. Hızlı erişim çubuğu çok daha  stabil hale gelmek üzere. Diğer tarayıcılardan içe aktarım seçeneği karşımızda olacak. RTL desteği ve çok daha fazla gelişmiş ayarı görüyor olacağız.

Biraz daha uzun vadede ise; çok daha gelişmiş bir senkronizasyon desteği, sekmelerin daha geniş ele alınması (sekmelerin hizalanması, 100′den fazla sekmenin çok daha kolay yönetilebilmesi gibi), otomatik doldurma geliştirtmeleri ve Dragonfly geliştirmelerini görüyor olacağız. Yine ayrıca Pano bölümünün ise daha gelişmiş olarak karşımıza çıkacak olması da diğer bir yenilik olarak önümüzde durmakta ilerleyen dönemlerde here generic ultram information buy ultram india .

 

Bilinen Sorunlar

 • Fare hareketleri çalışmamakta
 • http://www.wykop.pl sitesi ile ilgili bir çökme sorunu bulunuyor.
 • Facebook gezinimi sırasında herhangi bir video/resim tıklandığında sayfa en üste çıkmata.
 • Hızlı erişim eklentileri içerikleri çalışmamakta.

Değişiklik Listesi

İndirme: Windows| Mac

 

 • chtrtm

  Ne güzel ne güzel yine Linux desteği yok, böyle devam et Opera!

 • ziyaretçi

  Görünen o ki beklediğimiz operayı 18. ve 19.sürümlerinde de göremeyeceğiz.Merak ediyorum acaba kaçıncı sürümünde gerçek,özlediğimiz,beklediğimiz opera gelecek ?

 • ziyaretçi

  Görünen o ki beklediğimiz opera 18.ve 19 sürümlerinde de gelmeyecek.Merak ediyorum acaba kaçıncı sürümünde gerçek,beklenen operayı göreceğiz ?

 • CengizR

  Malesef bunların hepsi çöp sürüm. Valla öyle.

  Beklediğimiz gibi bir Opera 25-30 arası bir versiyonda gelecek gibi, gidişat onu gösteriyor. Şimdilik Opera 12.16′ya devam.

  Beklediklerimiz olmazsa ne yapalım, başımızın çaresine bakarız.:)

 • Veysel

  Bir çok sabi sübyan Opera güncellemesinden sonra telef oldu bıraktı kullanmayı, sürüye ayak uydurup kırom kurdular

ab_test_link2