Opera 12.10 Final sürümü yayınlandı.

Opera Mini 7.5 ve Akıllı Yeni Başlangıç Sayfası

Yazan: zahek | 20 Eylül 2012 | başlangıç sayfası mini opera mini 7.5

Opera Mini, bugün yayınlanan 7.5 Android sürümü ile Android kullanıcılarını da akıllı başlangıç sayfası ile tanıştırıyor.

Opera Mini kullanıcılarının birçok popüler web sayfasına ulaşması, sosyal ağları tek bir yerden kolayca takip ermeleri amacıyla tasarlanan Akıllı Başlangıç Sayfası (Smart Page) bugün itibariyle yayınlanan Mini 7.5 sürümü ile Android marketteki yerini almış oldu. Mini 7 sürümü ile beraber farklı platformlar için eklenen bu özellik şu an Android kullanıcıları için de kullanılabilir durumda olacak.

 

 

Akıllı başlangıç sayfası aynı zamanda Türkiye’deki kullanıcılar için özelleştirilmiş durumdadır şu an. Hatırlarsanız bu konuyla ilgili bir çalışma başlatmıştık ve sizden gelen öneriler de değerlendirilerek bu sayfa için bir liste oluşturuldu ve Opera ile karşılıklı görüşülerek Mini’ye entegre edildi. Şu an itibariyle tam anlamıyla bu liste eklenmiş durumda. Öncelikle sizlere tekrar teşekkür ediyoruz ve beğeneceğinizi tahmin ediyoruz.

Eğer bu anlamda listede olması ya da olmaması gerektiğini düşündüğünüz adresler ya da hatalı bağlantı içeren adresler var ise lütfen bize bildiriniz.

Yine aynı zamanda bu değişikliğin yanı sıra performans ve dosya indirme ile alakalı bazı değişiklikler de yapılmıştır 7.5 sürümde.

Yine aynı zamanda eğer bir Vodafone kullanıcısı iseniz, indireceğiniz sürüm muhtemelen Vodafone’a özel olarak tasarlanmış bir versiyon olacağından, başlangıç sayfasında operatörünüze ilişkin yararlı bağlantıları da görebileceksiniz.

Diğer bir kolaylık ise, başlangıç sayfasından ayrılmadan Facebook ve Twitter sosyal ağlarını takip edebileceksiniz. Başlangıçta sadece yapmanız gereken bu ağlara giriş yapmanız, sonrasında otomatik olarak güncellenecektir

Başlangıç sayfasını devre dışı bırakmak için Ayarlar/Gelişimiş/Ana sayfa kısayolunu kullanabilirsiniz.
 

Yeni Mini’yi daha detaylı inceleyebilmeniz açısından aşağıdaki görsellere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Opera Mini’yi indirmek için Google Play ve m.opera.com adreslerini kullanabilirsiniz. Keyifli gezindiler dileriz…

 

 

 

G+ OT