G+ OT

24 Aralık'a kadar soruları cevaplayın hediyeleri kapın. Üstelik her gün...

Sayfaları Hızlıca Kaydırın

Yazan: zahek | 01 Nisan 2010 | Betik Fare hızlı kaydırma Kaydırma Kullanıcı betiği UserJS uzun sayfalar 381


Uzun internet sayfalarında yukarı, aşağı hareket etmekten sıkıldınız mı? Bu betik tam size göre…Zaman zaman oldukça uzun internet sayfaları ile karşı karşıya kalmaktayız ve sayfaları aşağı yukarı hareket ettirmek bazen çok fazla can sıkıcı olabiliyor. Sayfanın en altına ya da en üstüne hızla hareket etmek istediğinizde ise bunu fareniz ya da klavyeniz yardımı ile kısa bir zaman harcayarak yapıyorsunuz.

Bahsedeceğimiz kullanıcı betiği (scroll.js) ile bu söylediklerimiz tek bir tıklama ile yapabilirsiniz artık. Betik orijinal olarak İngilizce dilinde hazırlanmıştır ve kurulum sonrası ekranın sol alt kısmında karşınıza gelmektedir. Fakat ufak birkaç değişiklik ile betiği Türkçe yapabilir ve ekranınızın sağ alt tarafında da görüntüleyebilirsiniz. Artık bu sizin kişisel tercihinize kalmış olacak…


Kurulum

UserJS kurulumu hakkında bilgi almak için tıklayınız…


  • mehmet

    fare hareketiyle sayfanın en üst kısmına veya en alt kısmına inmek için hangi kodu kullanıcam acaba. ayarlardan bir türlü bulamadımda.

    • http://my.opera.com/ZAHEK zahek

      Doğrudan bir fare kısayolu yol hatırladığım kadarıyla bunun için ama fare kısa yoluna bir kod tanımlayarak yapabilir belki. Bu arada ben de bu betiği eklenti haline getireyim diyordum :)