Opera Software
 1. Araç Çubukları
 2. Menüler
 3. Paneller
 4. Hızlı Erişim
 5. Yer İmleri
 6. Bileşenler
 7. Notlar
 8. Opera Link
 9. İçerik Engelleme
 10. Sahtekarlık Koruması
 11. BitTorrent
 12. Görünüm
 13. Geliştirici Araçlar
 14. Tercihler
 15. Gelişmiş Ayarlar
 16. Temalar
 17. Klavye Kısayolları
 18. Fare Kullanımı
 19. Ses Kullanımı
 20. E-posta ve Haberler
 21. Bildirimler
 22. Sohbet
 23. Açıklamalar
 24. Operada Yedekleme

Bildirimler

Slayt geçişi için Page Down ve Page Up düğmelerine basın.

Bildirimler için Opera'yı nasıl kullanacağınız öğrenin.

Tanıtım

Bildirimler gazetelerden ya da diğer kaynaklardan mesaj almanızı sağlar. Haberleri, web sayfasını ziyaret ederek sürekli güncelleme yapmaktan ziyade, web sayfasının bildirimlerine abone olarak takip edebilir ve haberin kısa özetlerini içeren -e-postaya benzer- kısa mesajlar alabilirsiniz.

Bildirimlere abone olma

Doğru tanımlanmış RSS ve Atom bildirimleri siteyi ziyaretiniz sırasında tarayıcınız tarafından otomatik olarak tanımlanacaktır. Daha sonra Opera adres satırının sağ tarafında küçük bir simge gösterecektir. Bildim aboneliğinizi başlatmak için bu simgeyi tıklamalısınız.

Eğer bir bildirime ilk defa abone olduysanız, Bildirimler menüsü otomatik olarak ana menüye eklenecektir. Şayet daha önceden bir ya da daha fazla e-posta ya da haber hesabı açtıysanız , "Bildirimler" başlığı ayrıca E-posta panelinde de görüntülenecektir.

Ayrıca e-posta paneli üzerinde sağ-klik menüsünden "Bildirimler"i seçerek de abone olunan konular penceresine ulaşabilirsiniz.

Abone olduğunuz tüm bildirimleri Bildirimler menüsü altında görebilirsiniz.

Abone olduktan sonra ilk bildirimin sunucu tarafından size gönderilmesi biraz zaman alabilir.

Bildirimleri yönetme

Bildirimler de e-posta mesajlarındaki aynı yöntemler yönetilir, arama yapılabilir, e-posta olarak iletilebilir veya daha fazlası yapılabilir.

Varsayılan olarak Opera bildirimleri her üç saatte bir güncelleyecektir. Her bir bildirim için bu ayarı değiştirebilirsiniz. Unutmayınız ki sık sık yapılacak istekler bazı sunucularda çok fazla trafik yoğunluğu yaratacaktır.