Opera Software
 1. Araç Çubukları
 2. Menüler
 3. Panolar
 4. Hızlı Erişim
 5. Yer İmleri
 6. Bileşenler
 7. Notlar
 8. Opera Link
 9. İçerik Engelleme
 10. Sahtekarlık Koruması
 11. BitTorrent
 12. Görünüm
 13. Geliştirici Araçlar
 14. Tercihler
 15. Gelişmiş Ayarlar
 16. Temalar
 17. Klavye Kısayolları
 18. Fare Kullanımı
 19. Ses Kullanımı
 20. E-posta ve Haberler
 21. Bildirimler
 22. Sohbet
 23. Açıklamalar
 24. Operada Yedekleme

Opera Link

Slayt geçişi için Page Down ve Page Up düğmelerine basın.

Tanıtım

Opera Link tüm bilgisayarlarınız ve diğer araçlarınız arasında veri paylaşımı yapmanızı sağlayan ücretsiz bir servistir. Bu servis, aşağıdaki içerikleri senkronize ederek nerede olursanız olun onlara erişmenizi sağlar.

Opera Link'in web sürümü ile diğer tarayıcılarda bile yer imlerinize ulaşabilirsiniz.

İpucu: Opera Link için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifreniz ayrıca tüm My Opera topluluğu sayfalarında da geçerlidir.

Giriş

Opera Linki kullanmak için, tarayıcınızın üst menüsünden Dosya > Opera'yı Eşitle seçebilirsiniz. Şayet bir Opera hesabınız var ise kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz; yoksa "Kaydol" düğmesini kullanarak bir hesap oluşturun. "Opera Link Ayarları" düğmesini tıklayarak detaylı olarak göreceğiniz eşitleme seçeneklerinden istedikleriniz seçin ve eşitlemeyi başlatın.

Operaya giriş yapar yapmaz eşitleme başlar ve durum çubuğunda yeşil bir ikon görünür. Bundan sonra, Opera Link sürekli yaptığınız değişiklikleri otomatik olarak kaydeder. Eşitlemeyi durdurmak isterseniz, Dosya > Opera Eşitlemeyi durdur menüsünü kullanabilirsiniz.

Eşitleme detayları

İlk giriş yaptığınızda, Opera eşitleme yaptığınız yer imleri ve diğer öğeleri yedekler. Bu yedeklemenin amacı eşitleme neticesinde beklediğiniz sonucu alamamanız halinde sizi korumaktır. Unutmayınız ki Opera Linki birden fazla bilgisayarda ortak kullanıyorsanız, herhangi birinde yapacağınız değişiklik diğerleriniz de etkileyecektir.

Eğer Opera Linki Opera Mini ile beraber kullanıyorsanız, bilgisayarınızdaki Opera tarayıcınızın yer imleri altında "Opera Mini" adlı bir klasör oluşturulduğunu göreceksiniz. Eğer Opera Link, hem iş hem de ev bilgisayarınızda beraberce kullanıyorsanız ve yer imlerinizi iki farklı grup halinde tutmak istiyorsanız, işyeriniz için olan yer imlerini "iş" klasöründe ve ev için olan yer imlerinizi "ev" klasöründe tutarak oluşabilecek karışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Eğer yer imleri iki gruba bölünmüşse ve onları iki ana grupta ayrıltırmak istiyorsanız Yer imleri > Yer imlerini yönet menüsünü kullanabilir ve "Görünüm" açılır menüsünden , "Benim düzenime göre sırala" seçeneğini kullanabilirsiniz. Listeleme sonucunda bir grup yerimler en üstte diğerleri is sayfanın en altında olacaktır.