Opera Software
 1. Araç Çubukları
 2. Menüler
 3. Paneller
 4. Hızlı Erişim
 5. Yer İmleri
 6. Bileşenler
 7. Notlar
 8. Opera Link
 9. İçerik Engelleme
 10. Sahtekarlık Koruması
 11. BitTorrent
 12. Görünüm
 13. Geliştirici Araçlar
 14. Tercihler
 15. Gelişmiş Ayarlar
 16. Temalar
 17. Klavye Kısayolları
 18. Fare Kullanımı
 19. Ses Kullanımı
 20. E-posta ve Haberler
 21. Bildirimler
 22. Sohbet
 23. Açıklamalar
 24. Operada Yedekleme

Giriş tercihleri

Slayt geçişi için Page Down ve Page Up düğmelerine basın.

Parola yöneticisi

Parola yöneticisi Opera'nın parola ve form yöneticisidir. Parola sihirbazını aktifleştirip kullanıcı adınızı ve parolanızı bir defa girdiğinizde Opera sizin için bu bilgileri saklayacak ve daha sonra web formlarını doldurmada kullanacaktır.

Kullanıcı adı ve parolası parola yöneticisinde depolanmış bir web sitesine girdiğinizde giriş yapmak için adres çubuğundaki Giriş düğmesine tıklayın ya da Ctrl+Entera basın.

Kullanıcı isimleri ve parolalar disk üzerinde şifrelenir. Eğer şifreli bu dosyayı aynı bilgisayardaki diğer kullanıcılardan korumak istiyorsanız "Gelişmiş" sekmesi içindeki Güvenlik tercihlerine giderek ana parola ayarlayın.

Parolaları silmek için Araçlar > Kişisel verileri sil ya da Araçlar > Gelişmiş > Parola sihirbazı...nı kullanabilirsiniz.

Kişisel bilgiler

Bazı sitelerde isim, adres gibi kişisel bilgileri girmeniz gerekir. Aynı bilgileri tekrar tekrar yazmak yerine bu bilgilei bir kez yazıp defalarca kullanabilirsiniz.

Tercihlere kişisel bilgilerinizi girdikten sonra, bilgi alanına yazmaya başlar başlamaz açılan listeden seçim yaparak ya da alana sağ tıklayarak formu hızlıca doldurabilirsiniz.

Herhangi yazı girme alanına sağ tıkladığınızda, sohbet oturumları ve e-posta mesajları dahil, tercihlerde depoladığınız bilgileri seçebileceğiniz "Kişisel bilgi gir" adında bir alt menü çıkacaktır.

Eğer Opera daha önceden Parola Yöneticisine kaydedilen bir form alanı tanımlarsa, Parola Sihirbazını kullanarak bu alanı doldurabilirsiniz. Parola Sihirbazı düğmesine tıklayın ya da Ctrl+Entertuşlarını kullanın.

İpucu: Form doldururken sürekli kullandığınız parçalı bilgileri ve ya alternatif adresler için "Diğer" bölümünü kullanın.