G+ OT

Herkese mutlu, bol kazançlı ve Opera'lı bir yıl dileriz...

Opera Artist: Tema Düzenleyiciniz Yolda

Yazan: zahek | 22 Şubat 2010 | Düzenleyici inbuster Opera Artist tema tema düzenleyici tema editörü 761


Opera temalarınızı kendiniz oluşturmak ya da düzenlemek istiyorsanız, kısa bir süre sonra Opera Artist ile bu mümkün olacak…Opera Türkiye takımınden inBusteR‘ın (Mustafa Oğuz) hazırlamaya başladığı yeni tema düzenleyicisi (Opera Artist) ile yakın bir zamanda artık kolayca bir tema yapabilecek veya var olan herhangi bir temayı kolayca düzenleyebileceksiniz.

Opera Artist projesi henüz çok yeni bir çalışma olmasına karşın hızla ilerlemektedir ve kısa zaman içerisinde sunum yapılacaktır. Bildiğiniz gibi inBusteR daha önce de oldukça eğlenceli bir Unite uygulaması olan Chess Practice‘i hazırlamış ve aynı zamanda haftanın Unite uygulaması seçilmişti. Hiç şüphe yok ki bu yeni yazılım ile Opera kullanıcılarını çok büyük bir dertten kurtaracak.

Opera Artist, Python ile kodlanan bir yazılım olup; farklı platformlarda çalışabilecek, otomatik olarak arşiv dosyası oluşturabilecek, yazılan kodlamaları kolayca takip edilebilecek, tarayıcılar için kolay erişim menüsü barındıracak bir uygulama olacak. Tabi bunlar başlangıç aşamasında düşünülenler olup daha da fazla geliştirilecektir.

Opera Türkiye olarak gelişmeleri heyecanla sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 • U.F.U.K

  Çok iyi…Elinize sağlık…Bekliyoruz…Herhalde acemi kullanıcılar için de kolaylıkları vardır…

  • http://www.operaturkiye.net zahek

   Tabii ki acemi kullanıcılar için de kolay olacaktır artık tema hazırlamak :)

 • http://opera.com Oğuz

  Şuan tema yaparken skin.ini dosyası düzenledikten sonra tüm değişen dosyaları tekrar zip arşivi yapmak gerekiyor. Bu gerçekten zaman kaybı. Program’da ise bunu sadece “pack it” butonu ile yapmak mümkün olacak. Düzenlemelerde yine program içinde yapılacağı için normal bir tema yapma işleminden çok daha kısa sürecek.