Opera Türkiye tartışma alanı açıldı. | Opera 12.14 Final sürümü yayınlandı.

Opera Portal Türkçe Olarak Yayına Başlıyor

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 08 Aralık 2011 | Eğlence haber Opera Portal Portal RSS Takip Teknoloji türkçe

Birçoğunuz belki bilmiyordu ama Opera’nın da kendine ait bir Portal’ı bulunuyor. Bu Portal birkaç güne kadar tamamen Türkçe olarak yayına girecek…

Opera Portal ihtiyacınız olan tüm içerikleri tek bir sayfa üzerinden takip etmenize olanak sağlayabilecek bir Portal’dır. İstediğiniz RSS’leri, web sayfalarını ilgili kategoriler altına kutucuklar olarak atayarak takip etmenize olanak sağlar. Biz de tüm Türk kullanıcılarının kolayca kullanabilmesi amacıyla bir süredir Opera Portal’ı Türkçe’leştirmek amacıyla çalışıyorduk. Çalışmalarımız bu hafta başı itibariyle tamamlandı ve muhtemelen bu hafta sonuna doğru (Perşembe, Cuma) Opera Portal, Türkçe olarak da yayına başlayacak.

Portal‘ın Türkçe’leştirilmesinin yanı sıra sayfa ziyaretçilerinin de yararlanması amacıyla kategori içeriklerini de Türkiye’nin en popüler sayfalarını 3 ana kategoride (Haber, Eğlence, Teknoloji) takip edebileceğiniz şekilde kategorize ettik. Elbette herkesin takip ettiği siteler olmayabilir ama sizlerin de tavsiyeleri ile çok daha kullanışlı bir hale getirebiliriz eminiz ki Opera Portal’ı.

Yine bunun yanı sıra, eğer bir My Opera hesabınız var ise sisteme giriş yaparak, Portal’ı kendi istediğiniz doğrultuda özelleştirebilir ve ana sayfanız olarak ayarlayarak, her an istediğiniz sayfaları takip edebilir ve gündemi kolayca yakalayabilirsiniz.

İyi eğlenceler. 

Opera Portal‘a git

Eğer çeviriler veya içerikle ilgili bir tavsiyeniz ya da görüşünüz varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.
 

 

  • http://my.opera.com/greench greench

    OT’den yeni bir yerelleştirme hizmeti daha…

    • Anonim

      Bu adamlar çok olmaya başladı :)

G+ OT