Opera Türkiye tartışma alanı açıldı. | Opera 12.14 Final sürümü yayınlandı.

Opera Portal Türkçe Olarak Yayında

Yazan: Mağruf Çolakoğlu | 23 Aralık 2011 | ana sayfa Bildirim haber Opera Portal RSS Teknoloji türkçe

Sizlere daha evvel duyurduğumuz Opera Portal’ın Türkçe olarak yayın yapacağı haberi gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta hatırlarsanız Opera Portal‘ın Türkçe olarak kısa zaman içerisinde yayına başlayacağını bildirmiştik. Bugün itibariyle Türkçe dil ve içerik destekli olarak yayına başladı. Artık kendinize yeni bir açılış sayfası yapabilirsiniz, hem de birçok Türkçe tavsiye edilecek site de varsayılan olarak geliyor.

Öncelikle yapmanız gereken portal.opera.com adresine gitmek. Sonrasında sayfanın en alt sağ tarafındaki dil  ayarlarından  “Türkiye” seçeneğini seçtiniz mi işlem tamam. Sayfa otomatik olarak Türkçe bir içerikle karşınıza gelecek. 

Bu sayfa elbette otomatik olarak hazırlanmış ve Haber, Eğlence, Teknoloji gibi farklı kategorilerde hazırlanmıştır. Kategori içeriklerine ulaşmak için sayfanın üst kısımındaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 

Özelleştirme 

 

 

Portal’ı bu haliyle de özelleştirebileceğiniz gibi isterseniz sisteme kayıt olarak da tüm özelleştirmelerinizi saklayabilirsiniz. Örneğin yeni bir RSS kutucuğu eklemek istiyorsunuz; bunun için sayfanın sağ üstündeki “İçerik ekle” düğmesine basarak açılan sayfadaki kutucuğa, ister direkt eklemek istediğiniz sayfanın RSS adresini yazarak, isterseniz de soldaki kategorilerden istediğiniz birini seçip, sistemin size tavsiye edeceği sitelerden birini kullanabilirsiniz. Her ikisi de oldukça basit…

 

 

Eklediğiniz adrese ait kutucuk ilgili kategori sekmesinde görünecektir. Eğer kutucukta bir özelleştirme yapmak istiyorsanız; kutunun sağ üstündeki ayar düğmesini tıklayarak açılan menülerden istediğiniz özelleştirmeyi (bildirim sayısı değiştirme, kutunun konumunu değiştirme, kutuyu silme, vb.) yapabilirsiniz

 

 

Eğer sayfanın üst kısımdaki kategorilerin (sekmelerde) herhangi bir özelleştirme yapmak istiyorsanız da sayfanın sağ üstündeki “Sayfayı özelleştir” düğmesine basarak, açılan sayfada sekmeleri değiştirebilir ya da yeni sekmeler oluşturabilirsiniz. 

Opera Portal çevirileri henüz tamamlanmıştır fakat bazı çeviri hataları için ikinci bir güncelleme yapılacaktır yakın bir tarihte. Eğer herhangi bir çeviri hatasına rastlarsanız lütfen bizlere bildiriniz.

Aynı zamanda varsayılan olarak gelmesini istediğiniz içerikler varsa da onları ayrıca bildiriniz lütfen

Umarız beğenirsiniz.

 

 

  • Asdkrl

    Oldukça sade ve şık bir görünümü var. Teşekkürler…

G+ OT