Opera 12.02 Final yayınlandı ! Yaz dönemine girdik, tatiller başladı ve yavaşlamaları mazur görün lüten :)

Opera Software Handster’ı Satın Aldı!

Yazan: knightx | 20 Eylül 2011 | andorid handster mobil opera software uygulama mağazası uyguluma

Opera Software’in mobil dünyaya yöneldiği şu günlerde firmadan bir satın alma haberi daha geldi. Android’den Symbian’a , nerdeyse tüm mobil işletim sistemleri için uygulama bulunduran Handster firması artık Opera Software’a geçti. İşte detaylar.

 

 

Tarayıcı dünyasının liderlerinden olan Opera, mobil servislere gözünü dikmiş durumda. Geçtiğimiz aylarda bir uygulama mağazası açan Opera şimdi de, Handster adındaki mobil uygulama mağazasını satın aldı. Handster, bünyesinde Android, Java, Symbian, BlackBerry, iPhone ve Windows Mobile için birçok uygulamalar barındırıyor. Bu uygulamalar sadece akıllı telefonlar için değil, aynı zamanda tablet bilgisayarlar için de mevcut.

 

Handster firması, kendi içinde operatörlere özel uygulama mağazası da sunmuş durumda. Firmanın bunun yanında MTS, Alcatel-Lucent, Ericsson, Huawei ve LG gibi telefon üreticisi ortağı da bulunuyor. Handster firmasının bir de birinciliği var ki,  bu da üzerinde 23 bin Android uygulaması ile en fazla Android uygulaması bulunduran mağaza ünvanı.

Opera’nın mobil dünyada gerek tarayıcı gerek uygulama olarak büyük yer edinmek istemesinde bu satın alma büyük rol oynayacak gibi gözüküyor. Alınan firmanın kendi içinde ve firmalar arasında anlaşmaları ve ortaklıkları da Opera Software‘a büyük yarar sağlayacaktır.

  • Anonim

    Fena haber hade hayırlısı biraz da desktop için reklam yapsa :)

G+ OT