Opera 12 Alfa'yı denediniz mi? Donanım hızlandırma, WebGL, Yeni temalar...

Opera’da Eklenti Çubuğunu Panel içine Nasıl Alabilirim?

Yazan: agresiff | | Eklenti eklenti çubuğu İpuçları Özelleştirme panel 68

Birçoğumuz kullandığımız eklentilerin fazlalığı nedeniyle uzayan eklenti çubuğunun görünümünden hoşlanmıyoruz. Daha önce burada eklenti çubuğunu nasıl saklayabileceğimizi anlatmıştık. Şimdi ise yapacağımız birkaç değişiklikle eklenti çubuğunu panel içerisinde nasıl kullanabileceğimizi anlatacağız.

Adres satırında “opera:config#UserPrefs|ExtensionSetParent” yazın. Parametreyi adres satırına yazdığınızda karşınıza çıkmaz ise “opera:config” adresine gidin ve aranan değer olarak “extension” yazın. Karşınıza çıkan değerlerde “Extension Set Parent” alanının karşısında yazan Document Toolbar yazısını silin ve Search Panel Toolbar olarak değiştirip kaydedin.

Eklenti çubuğunu arama paneli içerisine almak için ilk adımı gerçekleştirmiş olduk.

Opera’nızın kurulu olduğu dizine gidin ve “ui” klasörünün içinde bulunan “standart.toolbar.ini” dosyasını herhangi bir metin editörü veya not defteri ile açın. [Document Toolbar.content] altında bulunan “ExtensionSet” yazısını silin, Opera’nızı yeniden başlatın.

Panelinize daha estetik bir görünüm kazandırmak için “standart.toolbar.ini” dosyasında aşağıdaki değişiklikleri yapın ve Opera’nızın kapalı olmasına dikkat edin.

[Search Panel Toolbar.content]

Multisearch0

Spacer1, , 16

Button2=”Set alignment, “extensions toolbar”, 6, “Extensions”, “Extension 16″ | Set alignment, “extensions toolbar”"

Spacer3, 2

ExtensionSet4

Spacer5, 2

Spacer6, , 16

 

[Search Panel Toolbar.alignment]

Alignment=1

Auto alignment=0

Old visible alignment=1

Collapse=1

 

[Search Panel Toolbar.style]

Button type=2

Button style=3

Large Images=0

Wrapping=1

Maximum Button Width=180

Grow To Fit=0

Mini Buttons=0 

Opera’nızı tekrar açtığınızda panellerinizin içerisinde “Arama Paneli” yok ise “Shift + F12″ görünüm menüsünden “Paneller” sekmesine gelin ve “Arama” bölümünü işaretleyip “Tamam” deyin.

Panelde “Arama” yazan alanın görünmesini istemiyorsanız “Panel” açıkken bu alana sağ tıklayın “Özelleştir” menüsünden araç çubuğundan kaldır seçeneğini işaretleyin. Aynı zamanda panel içerisinde yer alan arama alanı içinde aynı işlemi yapabilirsiniz.