G+ OT

"1001 Opera Extensions" çekilişi kazananı belli oldu...Ertuğrul Sivri

Siz Metni Seçin O Tercüme Etsin

Yazan: zahek | 23 Kasım 2011 | Çeviri Google klenti Opera Özelleştirme 587

Bir sayfadaki herhangi bir metni siz seçin bu eklenti sizin için Türkçe’ye yahut farklı bir dile hemen çevirsin. XTranslate eklentisini tanıtıyoruz.

Bugün sizlere tanıtacağımız eklentinin ismi XTranslate. Benzerlerine nazaran oldukça başarılı bir şekilde çalışan bu eklenti ile bir web sayfası üzerinde istediğiniz bir kelime ya da bölümü kolayca istediğiniz farklı bir dile çevirebilirsiniz. Öncelikle eklentiyi indirmek için tanıtım sayfasına giderek eklentiyi indirin.

Eklentiyi kurduktan sonra eklenti sizin dilinizi otomatik olarak tanıyacak ve eklenti çubuğuna bir bayrak simgesi (Türkiye bayrağı) ekleyecektir. Bu simgeye tıkladığınızda yan tarafta gördüğünüz gibi bir ayar sayfası açılacaktır.

Eklenti ayarlarına ayrıca eklenti yöneticisinden de (Ctrl+Shift+E) ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Ayarlar sayfasında kısaca; eklentinin nasıl çalışmasını istediğinizi (eğer fare ile seçme sonrası hemen sonucu görmek istiyorsanız ilk kutucuğu işaretleyin) , hangi çeviri servisinin kullanılacağını, eklentinin dilini, sonuçların gösterildiği baloncuğun renklendirilmesi ve diğer ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Ayarları değiştirdikten sonra Save düğmesi ile kaydedin ve sayfayı yenileyin.

 

Eklentiyi kullanmak için ise herhangi bir sayfadaki herhangi bir metni seçin ve sonucun ekranınızda görünmesini bekleyin. Hepsi bu kadar…

 

Eklentiyi indirmek için tıkayın 

 

 

 • Gluskap

  Zamanında arayıp da bulamamıştım bu tür bir eklenti. Teşekkürler. 

 • Anonim

  Yabancı internet sitelerinde gezenler için gayet kullanışlı bir eklenti.

 • Misafir
 • suuzoo

  oldukça kullanışlı bence. google translate’e iki saat kopyala yapıştır yapana kadar, fare ile kelimeleri seçin ve çevirsin anında :)

 • murat

  ilkez görüyorum bunu gerçekten güzelmiş benim çok işime yarayacağına eminim emeği geçen herkese ve bizleri bilgilendirdiğiniz için teşşekkürler