G+ OT

Opera 11.62 final sürümü yayınlandı. My Opera Mail artık Türkçe. Güle güle kullanın...

Facebook’u Reklamsız Gezinin

Yazan: zahek | 18 Mayıs 2010 | Facebook İçerik engelleme offcu reklam 791


Faceboook’u reklamsız olarak gezinmeye ne dersiniz.Facebook kullanımının ülkemizde ne kadar yoğun olduğu hepimizce malum. Opera kullanıcıları için hazırlanan bir stil şablonu ile artık Facebook tamamen reklamsız ve daha fonksiyonel olarak görüntülenebilmekte.

Şablonun yazarı daha önce DH forumu için de benzer bir şablon hazırlayan offcu‘dur. Kendisi hız kesmeden, popüler sitelerin reklamsız görüntülenmesi için gerekli şablon dosyalarını hazırlamaya devam etmektedir. Biz kendisine tekrar teşekkür etmek istiyoruz…


Kullanım

 1. Kullanacağımız facebook.css dosyasını indirin.(Bağlantı üzerindeyken hedefi farklı kaydet ile kolayca indirebilirsiniz)

 2. İndirdiğiniz bu dosyayı istediğiniz herhangi bir yere kaydedin. (Opera’nın standart user.css dosyalarının tutulduğu klasörü de kullanabilirsiniz)

 3. Daha sonra Facebook sayfasını açın.

 4. Sayfadayken F12 (ya da fare sağ klik )=>Site tercihlerini düzenle=>Görünüm=>Stil tablom bölümüne ulaşarak 2. adımda kaydettiğiniz dosya konumunu buraya tanımlayın.

Not: Reklamlar ile ilgili aklınıza takılan ya da eklenmesini istediğiniz bir alan var ise lütfen bu yazıya yorum olarak ekleyiniz. offcu bu yazıyı ara ara kontrol ederek gerekli güncellemeleri yapacaktır.

  • Atilla

   Offcu’nun parmaklarına sağlık.

  • Serkan

   10 numara oldu yeter artık reklamsız günler başladı XD

  • merve

   öncelikle tşkler faka ben operayı ve bu eklentiyi  bugün indirdim.. yazılanlardaki gibi adımları uyguladım ama şuanda facebookta sağ tarafta yine reklamlar görünüyor.. acaba yanlışmı yaptım yoksa eklenti öldümü??