G+ OT

"1001 Opera Extensions" çekilişi kazananı belli oldu...Ertuğrul Sivri

Opera M2: İki Satırlı Posta Listesi ve Gruplanabilir E-postalar

Yazan: greench | 07 Kasım 2011 | e-posta m2 mail opera 11.6 opera mail 213

Opera 11.60 final sürümünde göreceğimiz diğer bir değişim e-posta istemcisi üzerinde. Opera’nın gelişmiş e-posta istemcisi M2 e-posta listesini artık iki satırlı gösterebiliyor ve gruplandırabiliyor. Değişikliklere geçmeden önce Opera Posta istemcisi hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.

İki Satırlı Posta Listesi

Opera Posta artık “liste ve sağda ileti” ayarıyla birlikte geliyor. En yeni ileti en üstte ve iletiler bir top Bu görünüm yeni iki satırlı liste görünümü kullanıyor. Eğer eskisine geri dönmek isterseniz, ‘liste ve aşağıda ileti’ ayarını ya da ‘sadece liste’ ayarını seçmeniz yeterli. Böylece geleneksel tek satırlı listeye geri dönmüş olacaksınız. Bu ayar opera:config altında ‘Mail View Two Lined Messages‘ ayarıyla da değiştirilebilir (0=her zaman tek satırlı ileti listesi, 1= ‘liste ve sağda ileti’ ayarıyla iki satırlı liste, 2=her zaman iki satırlı ileti listesi).

Posta Gruplama

Opera iletilerinizi tarihe göre gruplayacak. Onları ayrıca okunma, iğnelenme durumlarına göre de gruplayabilirsiniz.

Temizlenmiş Görünüm

Posta bölümündeki araç çubukları basitleştirildi ve simgeler tekrardan tasarlandı. İki satırlı liste görünümünde sütun başlıkları kaldırıldı(halen ‘Sırala’ düğmesini kullanabilirsiniz), yararlı bilgi eklemeyen simgeler kaldırıldı, etiketler basit simgelerle gösteriliyor. Bütün bunlar, kimin hangi mesajı gönderdiği konusunda kolay bir bakış atmanızı sağlıyor.

İletiler iki şekilde gösterilebilecek: iletiyi mümkün olan tüm genişliğe yayma ve şimdi daha rahat bir okuma sağlamak için limitli genişliği kullanma. Haber bildirimleri (RSS, Atom) için şimdi yeni ve ayrı bir tasarım var.
Hızlı yanıtlama özelliği varsayılan olarak pasif durumda fakat etkinleştirilebilir. Hızlı yanıtladığınız iletilerin kime gittiğini görebilir ve bunu değiştirebilirsiniz!

Yeni Ayarlar Penceresi

‘Görünüm’ açılır menüsü ve bütün içeriği ‘anahtar’ simgesiyle erişilebilecek bir katman ile değiştirildi. Bu katman posta penceresini kolaylıkla değiştirmenizi sağlayacak ayarlarla mevcut. Ayrıca tüm ileti görünümlerinde iletilerin varsayılan sıralanma şeklini değiştirebilirsiniz. Buna tamamlayıcı olarak, her ileti penceresi görünümünde, ileti sıralama şeklini düzenlemek için ikinci bir katman daha var. Yukarıdaki ‘Sırala’ düğmesine basın ve bu hareketi görün.

İğneleme

İletileri artık ileti listesinde ya da ileti başlığında basit bir tıklamayla iğneleyecebileceksiniz. Bu iğneleme, IMAP \Flagged özelliğiyle temsil ediliyor, dolayısıyla bu işlem diğer posta servislerinde işaretlenmiş ve yıldızlanmış iletileri Gmail’in yıldızlı iletileriyle eşleştirecek.

 Bütün bunlar Opera 11.60 ile beraber bizimle olacak. Şimdiden denemeye başlamak için burayı tıklayın.

 • Anonim

  Gerçekten süper biz özellik olmuş bu.

 • http://crystenger.blogspot.com crystenger

  “İki sütun” olmasın?

  • Anonim

   Her e-posta iki satırda listelenebiliyor. İki satırlı listeden kasıt o. Yoksa uzun zamandır solda e-posta listesi sağla ileti içeriği olmak üzere iki sütun özelliği vardı.

 • Pingback: Opera 11.60(Tunny)Beta Yeni Özelliklerle Karşınızda « Operatör

 • Pingback: Opera 11.60 (Tunny) Beta

 • http://my.opera.com/greench greench

  Evet o bölümü kontrol etmek biraz zor…